ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
lipiec 2019
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
UWAGA RODZICE!!! Basia dnia 08.10.2018 12:44:07
..:

Szanowni Rodzice!

            W mediach społecznościowych oraz komunikatorach (WhatsApp, YouTube, Snapchat ) pojawiła się bardzo niebezpieczna gra „Momo Challenge”, która jest adresowana do ludzi młodych. Rozprzestrzenia się ona także za pośrednictwem telefonów komórkowych, które mogą zostać shakowane, może dojść także do upublicznienie danych osobowych.

Komunikatory internetowe zachęcają do nawiązania kontaktu z Momo - lalką o przerażającym wyglądzie, od której następnie otrzymuje się psychodeliczne wiadomości oraz groźby, a także  serię niebezpiecznych zadań do wykonania. Wszystkie mają charakter destrukcyjny - nakaz oglądania filmów, zawierających brutalne treści, wezwania do samookaleczania się, a także  namowy do popełnienia samobójstwa. W Argentynie i Brazylii odnotowano już przypadki samookaleczeń i samobójstw wśród młodych osób.

Gra stanowi niewątpliwie formę manipulacji, której łato jest ulec w okresie tzw. buntu młodzieńczego czy przy zaburzonych relacjach z rówieśnikami.

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczniów, a Państwa dzieci, zwracamy się do Was, Szanowni Rodzice, żebyście zwrócili szczególną uwagę na aktywność Waszych dzieci w mediach społecznościowych oraz porozmawiali ze swoimi dziećmi o cyberprzemocy i sposobach radzenia sobie z tym rodzajem agresji.

Bądźcie więc Państwo czujni, aby Wasze dzieci nie zaangażowały się w tę niebezpieczną grę.

Szkoła ze swojej strony podejmie działania profilaktyczne, których celem będzie zapobieganie rozpowszechnianiu się tej gry.

:..