ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
styczeń 2019
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
Warsztaty historyczne w Wojnowicach. Basia dnia 18.04.2018 22:12:46
..:

5 kwietnia o godzinie 8:00 wyjechaliśmy spod szkoły do Wojnowic. Na miejscu przywitał nas serdecznie pan Edward. Prowadzący na początku polecił nam ustawić się w szeregu. Linia prosta, wzdłuż której staliśmy, była umowną skalą, pokazującą naszą wiedzę o Annie Frank i II wojnie światowej.  Początek symbolizował punkt „0”, co oznaczało brak wiedzy na ten temat. Na końcu szeregu znajdował się umowny punkt „10”. Ustawiając się w szeregu, ocenialiśmy swój poziom wiedzy. Większość z nas zajęła punkty od „0” do „3”. Następnie pan Edward zaczął zadawać pytania, żeby sprawdzić naszą wiedzę, zaznaczając przy tym, że nie oczekuje od nas wyczerpujących odpowiedzi. Uzupełniał nasze wiadomości na temat drugiej wojny światowej, holocaustu i Anny Frank. Po każdym pytaniu i odpowiedzi wiedzieliśmy coraz więcej i przesuwaliśmy się o kolejne punkty na naszej umownej skali. Następnie pan Edward poprosił nas o zapoznanie się z planszami, składającymi się na wystawę  poświęconą początkom faszyzmu w Niemczech, czasom II wojny światowej, holocaustowi i życiu Anny Frank. Po krótkiej przerwie na poczęstunek otrzymaliśmy następne zadanie do wykonania. Mieliśmy wybrać jedno zdjęcie z dowolnej planszy, krótko je opisać i uzasadnić wybór. Na zakończenie warsztatów pan Edward ofiarował każdemu z uczestników warsztatów książkę pt. "Historia na dzień dzisiejszy - Anna Frank''. O godzinie 12:00 pożegnaliśmy się z Panem Edwardem i odjechaliśmy do szkoły.

Drugiego dnia, czyli 6 kwietnia, wyruszyliśmy spod szkoły o tej samej godzinie. Początkiem naszego spotkania była rozmowa o antysemityzmie i dyskryminacji.

Potem obejrzeliśmy film, który ukazywał życie Anny. Następnie rozpoczęły się zajęcia praktyczne – dobraliśmy się w pary i wybraliśmy planszę lub zdjęcie, które wywołały w nas największe emocje. Pan Edward zadawał nam pytania związane ze wskazaną  przez nas planszą lub zdjęciem, ucząc nas jednocześnie, w jaki sposób powinniśmy zadawać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedzi. Po przerwie to właśnie my wcieliliśmy się w role przewodników. Na zmianę w grupach zadawaliśmy sobie pytania lub na nie odpowiadaliśmy.  Pan Edward przyglądał się nam, a potem wybrał 5 osób, które otrzymały od niego tytuł przewodnika po wystawie. Przewodniczkami zostały dziewczęta z klasy 2b: Patrycja Prycik, Wiktoria Michalik, Oliwia Wojtasik, Sara Szypura i Milena Kocur. Pan Edward zaprosił  nas do poprowadzenia warsztatów na następnym spotkaniu. Tak się stało.

12 kwietnia prowadziłyśmy warsztaty dla klasy 2a. Nie była to łatwa praca, ale wywiązałyśmy się z niej wzorowo. Najpierw zdiagnozowałyśmy wiedzę naszych kolegów na temat Anny Frank i II wojny światowej, potem omówiłyśmy plansze znajdujące się na wystawie. Następnie przeprowadziłyśmy zajęcia warsztatowe. Nauczyłyśmy się odpowiedzialności i współpracy.

Pan Edward jest bardzo mądrym i pozytywnym człowiekiem. W bardzo ciekawy sposób przedstawił nam postać Anny Frank. Pokazał nam również, że praca przewodnika jest ciekawa i wymaga wielkiej odpowiedzialności za przekazywaną wiedzę. Będziemy długo pamiętać o tych trzech dniach spędzonych w Wojnowicach z panem Edwardem. Dziękujemy panu Edwardowi za to, że mogłyśmy się od niego tak wiele nauczyć. Te trzy dni długo pozostaną w naszej pamięci.

Wiktoria Michalik i Patrycja Prycik - klasa 2b

:..