ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
wrzesień 2019
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:

Już po raz drugi w naszej szkole odbędzie się Maraton Pisania Listów pod hasłem „Napisz list. Zmień życie !”  Akcja ta obywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka przypadającego na 10 grudnia i mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Nasza szkoła przyłączyła się do 644 miejsc w całej Polsce.

W tym roku wezwiemy władze Madagaskaru do natychmiastowego unieważnienia wyroku Clovisa Razafimalala, który został  skazany na podstawie fałszywych zarzutów i w każdej chwili może trafić do więzienia za ochronę zagrożonego lasu deszczowego na Madagaskarze. Drzewa różane są cenne, a zagraża im skorumpowana sieć przemytników, którzy je sprzedają. Nielegalny handel osiągnął wartość miliarda dolarów. Odwaga Clovisa i działania w celu ochrony rzadkich drzew o rubinowym kolorze sprowadziły na niego niechcianą uwagę.

Od 4 grudnia taki apel będzie mógł napisać każdy gimnazjalista i uczeń klasy 7 na lekcjach języka polskiego, języka angielskiego i godzinie wychowawczej. W niedzielę 9 grudnia podczas  Kiermaszu Bożonarodzeniowego Szkolny Wolontariat zaprosi do udziału w Maratonie mieszkańców  gminy Miękinia, aby wyrazili swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Jesteśmy przekonani, ze listy będą ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dadzą im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa. Dzięki naszemu zaangażowaniu, możemy mieć wpływ na otaczający nas świat.

Przyłączcie się do akcji! Napiszcie list i zmieńcie życie! 

 

Koordynatorki akcji

Katarzyna Kusznir

Małgorzata Janukowicz

:..