ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
sierpień 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
Dolnośląski Festiwal Nauki 2017 Basia dnia 30.09.2017 22:37:35
..:

                 Dnia 23 września o godzinie 7.20 zebraliśmy się na stacji kolejowej wraz z panią Małgorzatą Kowalską oraz panią Anną Osiecką, aby pojechać w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

                Gdy byliśmy już na miejscu, dostaliśmy smycze oraz długopisy, na których widniały motywy Festiwalu Nauki. Opiekę nad nami powierzono jednemu z podchorążych, który zaprowadził nas do pierwszych dwóch atrakcji jakimi były paintball oraz zabawy granatnikiem i granatami (oczywiście nieprawdziwymi). Każde z zajęć było pod nadzorem żołnierzy, którzy tłumaczyli nam co mamy robić, czemu służą dane urządzenia i w jaki sposób wykorzystywane są w szkoleniu żołnierzy.

                Następną częścią zajęć były: rozpalanie ogniska przy pomocy krzesiwa, poszerzenie wiedzy o dronach oraz ich zastosowaniu w wojsku, strzelanie z imitacji ASG do celów znajdujących się na trawie i drzewach, udzielanie pierwszej pomocy i ściąganie rannego z pola walki oraz pokaz ataku na ciężarówkę, ewakuowaniu z niej rannych i odpieraniu natarcia przez żołnierzy.

                Po tych zajęciach ruszyliśmy do miejsca zwanego "Śnieżnik", gdzie zostały nam przedstawione różne rodzaje karabinów i granatników oraz ujrzeliśmy pokazy, podczas których żołnierze strzelali do nieprzyjaciela, a całe zajście i pole walki było ukazane na symulatorze cyfrowym, co jednak nie chroniło nikogo przed przegraną. Po dwóch pokazach przeszliśmy do budynku, w którym mieściła się strzelnica i każdy miał okazję sprawdzić swoją celność. Na pamiątkę wszyscy dostaliśmy tarcze, na których były pokazane wyniki naszych strzałów oraz certyfikaty udziału w zajęciach ze strzelectwa w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

                Po wyjściu ze strzelnicy rozpadał się deszcz, lecz na szczęście kolejne zajęcia odbywały się w sali, a właściwie w pracowni komputerowej. Naszym zadaniem była symulacja  komputerowa, podczas której musieliśmy strzelać do nieprzyjaciela, jednak niewiele osób rozpoznawało wroga i część z nas zostało zabitych przez swoich towarzyszy broni.

                Na zakończenie pobytu zostaliśmy poczęstowani pyszną grochówką, która ogrzała nas po ulewie i zregenerowała nasze siły. Każdy z nas dostał na pamiątkę szklanki z motywem Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Lądowych.

                Wyjazd z pewnością był udany i na pewno w przyszłym roku wielu uczniów będzie chciało go powtórzyć. Wszyscy byliśmy zachwyceni, a nasza wiedza bardzo się poszerzyła. Może w przyszłości i my założymy mundur.

Alicja Grzesińska

Uczennica klasy 3c

Zobacz zdjęcia :)

:..