ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
czerwiec 2019
P W Ś C P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:News:..

PROGRAM STYPENDIALNY 

Newsy

Dolnośląski Program Stypendialny - Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych realizowany jest przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priotytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.3 - Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Aby wziąć udział w programie musisz spełniać 4 podstawowe kryteria:

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

WITAJ SZKOŁO! 

Newsy

Nowy rok szkolny 2009/2010 powitał nas piękną pogodą i dobrym samopoczuciem. Z radością rozpoczęliśmy naukę w naszej szkole z odnowionym image'em. Z nowymi siłami ruszamy w labirynty nauki!

A teraz zacznijmy na poważnie. Przekraczając drzwi szkoły rozpoczynamy żmudny proces zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do dalszego funkcjonowania [w końcu Pitagoras nie po to tworzył swoje figury, byśmy teraz z nich nie korzystali].

Uroczystego otwarcia nowego roku szkolnego 2009/2010 o godzinie 800 rano dokonały panie: dyrektor Zespołu Szkół - P. Zofia Miciak i wicedyrektor - P. Ewa Szymak. Uroczystość uświetnili swoją obecnością pan wójt Jan Marian Grzegorczyn, dyrektor SZO pan Zbigniew Biliński i ksiądz proboszcz Ludwik Sosnowski, którzy życzyli wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym.


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

VIVA WAKACJE!!! 

Newsy

I nareszcie mamy WAKACJE!!!

Według Nieomylnej I Jedynej Wiarygodnej Wikipedii wakacje to:

Wakacje (ferie) – okres wolny od nauki szkolnej.

Terminy i długość wakacji są zróżnicowane w wielu krajach, a nawet w ich poszczególnych częściach. Istotnymi czynnikami mającymi wpływ na terminy wakacji miały święta religijne oraz rytm pracy rolników i związana z tym konieczność udziału wszystkich członków rodziny, w tym dzieci, w pracach polowych.

W Polsce wakacje to potoczna nazwa ferii letnich. Obejmują okres od pierwszej soboty po 18 czerwca do pierwszego dnia powszedniego września.

Aaale... Dość tego naukowego żargonu, bo przecież wakacje to czas zabaw! Wyjazdów! Czas wolny od nauki!

UDANYCH WAKACJI!!!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH 

Newsy

23 kwietnia to ważna data dla wszystkich, którzy są w jakiś sposób związani z książkami. Obchodzimy wtedy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w naszej szkole już po raz drugi odbyła się akcja "Podaruj książkę bibliotece". Koordynacj akcji zajęła się klasa IIc. Zakupione i zebrane książki zostały uroczyście przekazane do biblioteki szkolnej. Atrakcją spotkania był program artystyczny pt. "Od tabliczek glinianych do książek drukowanych". Przygotowali go uczniowie z klasy IIc, IIIa, IIIc. Biblioteka wzbogaciła się o 30 nowych egzemplarzy książek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wzbogacenia zbiorów bibliotecznych.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

SZKOLNY KONKURS 'MISTRZ KLAWIATURY' ROZSTRZYGNIĘTY 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I BIZNESU 

Newsy

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego Gimnazjum zostali wybrani do udziału w projekcie pod nazwą „Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie – ogólnopolski program rozwoju kompetencji kluczowych w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych i przedsiębiorczości dla uczniów gimnazjów”. Znaleźliśmy się w gronie 73 Gimnazjów z całej Polski.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a wartość jego wynosi ponad 16,5 mln złotych. Realizowany jest przez dwie firmy: Doradztwo Gospodarcze DGA S.A z Poznania oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego z Zielonej Góry.

Zajęcia w naszej szkole trwają już od grudnia, a postępy naszej drużyny uczniowskiej można na bieżąco śledzić na blogach założonym przez naszych uczniów (linki do blogów www.bizneslogia.blogspot.com www.scientiacoetus.blogspot.com ), stronie internetowej naszej szkoły oraz na stronie internetowej projektu www.naukaibiznes.pl.

 

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

KÓŁKO SZACHOWE WYŁONIŁO SWOICH MISTRZÓW 

W kwietniu w naszej szkole odbył się konkurs szachowy. Wzięły w nim udział osoby uczęszczające na zajęcia kółka szachowego, które prowadzi p. Dorota Pstrowska. Gra w finale była niezwykle emocjonująca, uczniowie wysilali swoje umysły do granic wytrzymałości..... aż w końcu wyłoniła się nalepsza trójka. Oto najtęższe umysły szachowe w naszej szkole w roku szkolnym 2008/2009:

K. Babik - mistrz szachowy - klasa IIc, II miejsce - J. Sługocki - klasa IIc, III miejsce - P. Beśka - klasa IIIc

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy następnych sukcesów!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

SZKOLNY KONKURS O UNII EUROPEJSKIEJ 

Od 27 kwietnia do 5 maja trwał w naszej szkole Konkurs o Unii Europejskiej przygotowany przez p. Małgorzatę Kowalską. W I etapie uczniowie musieli odpowiedzieć na 45 pytań zamkniętych. Do boju stanęło 50 uczniów.        Najlepsza "12-tka" zakwalifokowała się do II etapu, który  zawierał pytania otwarte.  Oto laureaci konkursu:                                                                                                  Imiejsce - Nina Tarnowicz z klasy IIa, II miejsce - Kasia Strzelecka z klasy IIc, III miejsce Przemek Osiecki z klasy IIIa i Patryk Niebojewski z klasy IIc

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

GMINNY KONKURS MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W JEZYKACH OBCYCH 

W naszej szkole 28 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Małych Form Teatralnych,      w którym wzięły udział 4 grupy teatralne. Grupa ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach  przygotowała sztukę " Ich suche Tiere fur meinen Zirkus Zoo" oraz sztukę "The Turnin" i "True Friends".  Oglądalismy także sztukę "Aschenputtel" przygotowaną przez uczniów naszego gimnazjum. Wszystkie przedstawienia były przygotowane w profesjonalnie, w humorystyczny sposób i charakteryzowały się wysokim poziomem językowym.  Impreza została przygotowana przez nauczycielki języka niemieckiego: P. Dorotę Kępczyńską - Pańczyszyn i p. Katarzynę Kusznir.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

NASI UCZNIOWIE W TEATRZE POLSKIM 

Grupa uczniów naszej szkoły 30.04. wyjechała do Wrocławia na wieczorne przedstwienie do Teatru Polskiego. Uczniowie obejrzeli bardzo śmieszny  spektakl   "20 najśmieszniejszych piosenek na świecie", w którym piosenki śpiewał Mariusz Kiljan. Po spektaklu dziewczęta otrzymały od aktora autografy z osobistymi dedykacjami. Wyjazd przygotowała nauczycielka języka polskiego pani Aleksandra Dzierza, a w czasie wyjazdu w czuwaniu nad uczniami pomagała jej pani Emilia Litwin. Spektakl bardzo się podobał młodzieży. Uczniowie już  namawiają swoją nauczycielkę do zorganizowania następnej takiej imprezy. Cieszymy się, że  doceniają oni sztukę teatralną i chcą z nią obcować.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

WIWAT MAJ! TRZECI MAJ! 

Uroczysty apel z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3Maja odbył się         w naszej szkole 30 kwietnia. Uczniowie zebrani w dużej sali gimnastycznej najpierw odśpiewali hymn narodowy, a potem w ciszy i skupieniu wysłuchali piosenek patriotycznych i utworów poetyckich oraz obejrzeli inscenizację wydarzeń związanych z uchwalaniem konstytucji 3 Maja. Apel przygotowany został przez Panią Katarzynę Kusznir i Panią Katarzynę Sobańską.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE MATEMATYCZNYM 

27 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbył się Środzie Śląskiej. Do Środy przyjechali uczniowie gmin: Ciechów, Kostomłoty, Malczyce, Rakoszyce, Szczepanów, Ujazd Górny,Miękinia i  Środa Śląska, więc rywalizacja była duża. Nasi uczniowie zajęli dwa II miejsca: Nina Tarnowicz z klasy IIa w kategorii uczniów klas II i  Albert Mucha z klasy IIIa w kategorii uczniów klas III. Serdecznie gratulujemy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 699 | Wszystkich kategorii: 19 |
Najnowszy news: Kurier Szkolny nr 10
Najczęściej czytane: 11 LISTOPADA - WIELKIE ŚWIĘTO SZKOŁY [7687]