ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
luty 2019
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:News:..

II MIEJSCE W KONKURSIE 1989 

Drużyna naszej szkoły w składzie: Ala Turkiewicz IIB, Krzysiek Świder IIB, Magda Michałków IIA, Łukasz Kondracki IIB zajęła II miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu 1989 - 2009. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii Polski w po roku 1989. Nagrodą jest wyjazd 4 czerwca do Warszawy na uroczystości z okazji wyzwolenia się Polski z ustroju komunistycznego. Kapitanem zwycięskiej drużyny jest Pani Aleksandra Dzierza.

Uczniom serdecznie gratulujemy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA 

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim czytelnikom naszej strony zdrowych i radosnych Świąt spędzonych wśród najbliższych. Niech ten czas wolny od nauki będzie nie tylko czasem odpoczynku, ale także okresem refleksji, zadumy nad tym, co jest w życiu najważniejsze.

WESOŁEGO ALLELUJA!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY LAUREATKĄ KONKURSU 'KNOW POLAND 2009" 

Uczennica naszej szkoły Julia Międzyrzecka z klasy IIIb została laureatką konkursu "Poznawaj Polskę 2009". Konkurs składał się z 3 rund. W dwóch pierwszych etapach uczniowie odpowiadali na pytania testowe ( wielokrotnego wyboru). Zadanie rundy III polegało na napisaniu rozprawki na jeden z podanych przez organizatorów tematów. Do tej części konkursu oprócz Julii przysąpiła także Nina Tarnowicz i Patryk Niebojewski.

Nadesłanych prac konkursowych było 70 i organizatorzy wybrali spośród nich 31 najlepszych. Praca Julii znalazła się na tej szczęśliwej liście. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne oraz pojadą do Warszawy w dniach 26-28 kwietnia na uroczyste wręczenie dyplomów, którego dokona Prymas Polski J. Glemp.        W czasie pobytu czeka ich wiele atrakcji, m.in. obejrzenie musicalu "Romeo i Julia" w Studio Buffo i zwiedzanie Wilanowa.

Serdecznie  gratulujemy naszej laureatce  i cieszymy się z jej sukcesu. Życzymy  "szałowego" pobytu w Warszawie.

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE "e-MAILING" 

27 marca Nina Tarnowicz z klasy IIa i Łukasz Kondracki z klasy IIb wzięli udział w finale konkursu "e-Mailing" i zajęli III miejsce.

O etapie szkolnym tego konkursu pisalismy wcześniej, natomiast etap wojewódzki, czyli finał skladał się z dwóch części. Nasza drużyna, czyli Nina i Łukasz najpierw musieli rozwiązać 45 zadań testowych, korzystając z zasobów Internetu. Pytania sformułowane były w języku polskim i angielskim i obejmowały wiedzę z matematyki, informatyki i historii Anglii. Nasza drużyna w tej części zdobyła dużo punktów i zanalazła się wśród 5 drużyn zakwalifikowanych do ścisłego finału.

W II części uczniowie losowali pytania i odpowiadali na nie ustnie w języku polskim i angielskim. Następnie 5 finałowych drużyn przedstawiło przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną. Nasz duet: Nina i Łukasz wykonali prezentację "Gry logiczne" i w bardzo profesjonalny sposób przedstawili ją jurorom i zebranym uczestnikom konkursu. Otrzymali za swoją pracę dużo punktów i w końcowej klasyfikacji zajęli III miejsce. Z tego powodu składamy im serdeczne gratulacje i bardzo się cieszymy, że mamy takich zdolnych uczniów.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że do konkursu przystąpiło łącznie 150 uczniów, tak więc rywalizacja była naprawdę ogromna. Nagrody również były ciekawe i atrakcyjne. Uczniowie otrzymali głośniki do komputera, USB, kalkulatory i dyplomy. Jeszcze raz gratulujemy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

UDZIAŁ W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM 

25 marca trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Były to: Julita Maćkiewicz z klasy IIIb, Justyna Odrzywolska z klasy IIIa, Natalia Kowalska z klasy IIIa. Uczennice za udział w konkursie otrzymały dyplomy. Dziękujemy im za udział i gratulujemy.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

POWIATOWY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO - SUKCES NASZYCH UCZNIÓW 

POWIATOWY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Odbył się 12 marca 2009 roku w Kostomłotach.

Agnieszka Dziwer zajęła I miejsce w kategorii poezji śpiewanej Magdalena Dziergas otrzymała wyróżnienie w kategorii śpiewanej, Łukasz Kondracki otrzymał wyróżnienie w kategorii poezji mówionej.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

NASZE DRUŻYNY W II ETAPIE KONKURSU "1989 KONKURS" 

Trzy nasze drużyny pod opieką: p. Marii Sieroty, p. Aleksandry Dzierzy i p. Mariusza Strzałkowskiego zakwalifikowały sie do II etapu konkursu  wiedzy o Polsce współczesnej po roku 1989.

Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy im zwycięstwa w następnym etapie.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

WIELKA GALA W WARSZAWIE 

W dniach od 11 do 14 marca dwóch uczniów naszej szkoły: Nina Tarnowicz i Patryk Niebojewski wraz z panią Małgorzatą Kowalską goszczeni byli w hotelu SOFITEL VICTORIA w Warszawie przez organizatorów konkursu "Dyplomacja i Sprawy Międzynarodowe". Wyżej wymienieni uczniowie jako laureaci konkursu bardzo ciekawie spędzili 4 dni w stolicy. Do atrakcji należało m.in.: zwiedzenie Sejmu RP, obejrzenie Zamku Królewskiego, spacer po Łazienkach Królewskich, wizyta w KPRM. Nina i Patryk uczestniczyli w symulacji obrad Rady Północnoatlantyckiej, dyskutowali na temat sytuacji w Pakistanie i Afganistanie,. Głównym punktem pobytu w Warszawie były wykłady i konferencje na Uniwesytecie Warszawskim. Uczniowie nasi byli obecni na spotkaniu z Ministrem Praw Zagranicznych p. Radosławem Sikorskim.

Pobyt w stolicy zakończył się uroczystą kolacją i wręczeniem "Paszportu Gimnazjalisty". Uczniowie wraz z nauczycielem szczęśliwie wrócili do domu oczarowani urokiem stolicy.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Najnowsza historia Polski w świadomości naszych uczniów 

Newsy

"1989" - to kolejny ogólnopolski  konkurs zorganizowany przez Fundację Wspomagania Wsi. Fundacja pragnie przypomnieć i upamiętnić wydarzenia roku 1989, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę suwerenności i do zmiany jej ustroju na ustrój demokratyczny. W naszej szkole do konkursu przystąpiły 3 drużyny:

I drużyna pod opieką pani Marii Sieroty: Natalia Osiecka 2c, Anna Topola 2c, Katarzyna Cal 2c i Patryk Niebojewski 2c

II drużyna pod opieką pana Mariusza Strzałkowskiego: Julia Międzyrzecka 3b, ...

III drużyna pod opieką pani Aleksandry Dzierzy: Magdalena Michałków 2a, Krzysztof Świder 2b, Łukasz Kondracki 2b i Alicja Turkiewicz 2b.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Dyplomacja 

Newsy

Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie "Dyplomacja i Sprawy Międzynarodowe". Zostali zaproszeni do Warszawy w dniach 11-14 marca. Pojadą tam z nauczycielką wos-u p. Małgorztą Kowalską. Wyróżnieni uczniowie to:

Nina Tarnowicz IIa i Patryk Niebojewski IIc

Serdecznie gratulujemy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Ortografio, ortografio, któż Cię pojąć może! 

Newsy

25 marca trzy uczenice naszej szkoły wezmą udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Rakoszycach. Będą to: Julita Maćkiewicz 3b, Natalia Grodzka 3a, Kinga Kroczak 3c.

Życzymy połamania piór!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Sukces Drużyny LIGI HUMANISTYCZNEJ 

Newsy

12  marca drużyna Ligi Humanistycznej w składzie: Rafał Baszkiewicz 3a, Przemysław Osiecki 3a, Natalia Grodzka 3a i Julia Międzyrzecka 3b wzięła udział w finale tego konkursu, czyli etapie wojewódzkim, który odbył się w 14 LO we Wrocławiu. Nasza " Czwóreczka" pracowała najpierw drużynowo przez 120 minut, potem przez godzinę indywidualnie. Wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej Ligi Naukowej do 15 kwietnia, ale już teraz wszyscy uczestnicy finału zostali zaproszeni przez organizatorów konkursu na Galę Laureatów, która odbędzie się 30 kwietnia.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 684 | Wszystkich kategorii: 19 |
Najnowszy news: Zebrania z Rodzicami
Najczęściej czytane: 11 LISTOPADA - WIELKIE ŚWIĘTO SZKOŁY [7566]