ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
grudzień 2018
P W Ś C P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:News:..

FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I BIZNESU 

Newsy

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego Gimnazjum zostali wybrani do udziału w projekcie pod nazwą „Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie – ogólnopolski program rozwoju kompetencji kluczowych w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych i przedsiębiorczości dla uczniów gimnazjów”. Znaleźliśmy się w gronie 73 Gimnazjów z całej Polski.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a wartość jego wynosi ponad 16,5 mln złotych. Realizowany jest przez dwie firmy: Doradztwo Gospodarcze DGA S.A z Poznania oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego z Zielonej Góry.

Zajęcia w naszej szkole trwają już od grudnia, a postępy naszej drużyny uczniowskiej można na bieżąco śledzić na blogach założonym przez naszych uczniów (linki do blogów www.bizneslogia.blogspot.com www.scientiacoetus.blogspot.com ), stronie internetowej naszej szkoły oraz na stronie internetowej projektu www.naukaibiznes.pl.

 

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

KÓŁKO SZACHOWE WYŁONIŁO SWOICH MISTRZÓW 

W kwietniu w naszej szkole odbył się konkurs szachowy. Wzięły w nim udział osoby uczęszczające na zajęcia kółka szachowego, które prowadzi p. Dorota Pstrowska. Gra w finale była niezwykle emocjonująca, uczniowie wysilali swoje umysły do granic wytrzymałości..... aż w końcu wyłoniła się nalepsza trójka. Oto najtęższe umysły szachowe w naszej szkole w roku szkolnym 2008/2009:

K. Babik - mistrz szachowy - klasa IIc, II miejsce - J. Sługocki - klasa IIc, III miejsce - P. Beśka - klasa IIIc

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy następnych sukcesów!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

SZKOLNY KONKURS O UNII EUROPEJSKIEJ 

Od 27 kwietnia do 5 maja trwał w naszej szkole Konkurs o Unii Europejskiej przygotowany przez p. Małgorzatę Kowalską. W I etapie uczniowie musieli odpowiedzieć na 45 pytań zamkniętych. Do boju stanęło 50 uczniów.        Najlepsza "12-tka" zakwalifokowała się do II etapu, który  zawierał pytania otwarte.  Oto laureaci konkursu:                                                                                                  Imiejsce - Nina Tarnowicz z klasy IIa, II miejsce - Kasia Strzelecka z klasy IIc, III miejsce Przemek Osiecki z klasy IIIa i Patryk Niebojewski z klasy IIc

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

GMINNY KONKURS MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W JEZYKACH OBCYCH 

W naszej szkole 28 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Małych Form Teatralnych,      w którym wzięły udział 4 grupy teatralne. Grupa ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach  przygotowała sztukę " Ich suche Tiere fur meinen Zirkus Zoo" oraz sztukę "The Turnin" i "True Friends".  Oglądalismy także sztukę "Aschenputtel" przygotowaną przez uczniów naszego gimnazjum. Wszystkie przedstawienia były przygotowane w profesjonalnie, w humorystyczny sposób i charakteryzowały się wysokim poziomem językowym.  Impreza została przygotowana przez nauczycielki języka niemieckiego: P. Dorotę Kępczyńską - Pańczyszyn i p. Katarzynę Kusznir.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

NASI UCZNIOWIE W TEATRZE POLSKIM 

Grupa uczniów naszej szkoły 30.04. wyjechała do Wrocławia na wieczorne przedstwienie do Teatru Polskiego. Uczniowie obejrzeli bardzo śmieszny  spektakl   "20 najśmieszniejszych piosenek na świecie", w którym piosenki śpiewał Mariusz Kiljan. Po spektaklu dziewczęta otrzymały od aktora autografy z osobistymi dedykacjami. Wyjazd przygotowała nauczycielka języka polskiego pani Aleksandra Dzierza, a w czasie wyjazdu w czuwaniu nad uczniami pomagała jej pani Emilia Litwin. Spektakl bardzo się podobał młodzieży. Uczniowie już  namawiają swoją nauczycielkę do zorganizowania następnej takiej imprezy. Cieszymy się, że  doceniają oni sztukę teatralną i chcą z nią obcować.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

WIWAT MAJ! TRZECI MAJ! 

Uroczysty apel z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3Maja odbył się         w naszej szkole 30 kwietnia. Uczniowie zebrani w dużej sali gimnastycznej najpierw odśpiewali hymn narodowy, a potem w ciszy i skupieniu wysłuchali piosenek patriotycznych i utworów poetyckich oraz obejrzeli inscenizację wydarzeń związanych z uchwalaniem konstytucji 3 Maja. Apel przygotowany został przez Panią Katarzynę Kusznir i Panią Katarzynę Sobańską.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE MATEMATYCZNYM 

27 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbył się Środzie Śląskiej. Do Środy przyjechali uczniowie gmin: Ciechów, Kostomłoty, Malczyce, Rakoszyce, Szczepanów, Ujazd Górny,Miękinia i  Środa Śląska, więc rywalizacja była duża. Nasi uczniowie zajęli dwa II miejsca: Nina Tarnowicz z klasy IIa w kategorii uczniów klas II i  Albert Mucha z klasy IIIa w kategorii uczniów klas III. Serdecznie gratulujemy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

EGZAMINY KLA III 

W dniach 22-24 kwietnia uczniowie klas III napisali egzaminy kończące naukę w gimnazjum. Egzaminy przebiegały spokojnie, uczniowie pracowali pilnie. Teraz muszą poczekać do czerwca na wyniki. Życzymy im, aby z każdej części egzaminu zdobyli maksymalną liczbę punktów.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

JULIA MIĘDZYRZECKA W WARSZAWIE 

Uczennica naszego gimnazjum - Julia Międzyrzecka z klasy IIIB 4 dni przebywała w Warszawie. Wyjazd był nagrodą za udział w konkursie "Poznawaj Polskę" i zdobycie tytułu laureata.
Julia m.in. zwiedziła Wilanów, obejrzała sztukę Szekspira "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo. Mieszkała w luksusowym hotelu "Aramis". Nagrody wręczył jej Prymas Polski Glemp. Serdecznie jej gratulujemy.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

II MIEJSCE W KONKURSIE 1989 

Drużyna naszej szkoły w składzie: Ala Turkiewicz IIB, Krzysiek Świder IIB, Magda Michałków IIA, Łukasz Kondracki IIB zajęła II miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu 1989 - 2009. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii Polski w po roku 1989. Nagrodą jest wyjazd 4 czerwca do Warszawy na uroczystości z okazji wyzwolenia się Polski z ustroju komunistycznego. Kapitanem zwycięskiej drużyny jest Pani Aleksandra Dzierza.

Uczniom serdecznie gratulujemy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA 

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim czytelnikom naszej strony zdrowych i radosnych Świąt spędzonych wśród najbliższych. Niech ten czas wolny od nauki będzie nie tylko czasem odpoczynku, ale także okresem refleksji, zadumy nad tym, co jest w życiu najważniejsze.

WESOŁEGO ALLELUJA!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY LAUREATKĄ KONKURSU 'KNOW POLAND 2009" 

Uczennica naszej szkoły Julia Międzyrzecka z klasy IIIb została laureatką konkursu "Poznawaj Polskę 2009". Konkurs składał się z 3 rund. W dwóch pierwszych etapach uczniowie odpowiadali na pytania testowe ( wielokrotnego wyboru). Zadanie rundy III polegało na napisaniu rozprawki na jeden z podanych przez organizatorów tematów. Do tej części konkursu oprócz Julii przysąpiła także Nina Tarnowicz i Patryk Niebojewski.

Nadesłanych prac konkursowych było 70 i organizatorzy wybrali spośród nich 31 najlepszych. Praca Julii znalazła się na tej szczęśliwej liście. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne oraz pojadą do Warszawy w dniach 26-28 kwietnia na uroczyste wręczenie dyplomów, którego dokona Prymas Polski J. Glemp.        W czasie pobytu czeka ich wiele atrakcji, m.in. obejrzenie musicalu "Romeo i Julia" w Studio Buffo i zwiedzanie Wilanowa.

Serdecznie  gratulujemy naszej laureatce  i cieszymy się z jej sukcesu. Życzymy  "szałowego" pobytu w Warszawie.

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 669 | Wszystkich kategorii: 19 |
Najnowszy news: KOMA - finał
Najczęściej czytane: 11 LISTOPADA - WIELKIE ŚWIĘTO SZKOŁY [7468]