ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
marzec 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:News:..

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE MATEMATYCZNYM 

27 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbył się Środzie Śląskiej. Do Środy przyjechali uczniowie gmin: Ciechów, Kostomłoty, Malczyce, Rakoszyce, Szczepanów, Ujazd Górny,Miękinia i  Środa Śląska, więc rywalizacja była duża. Nasi uczniowie zajęli dwa II miejsca: Nina Tarnowicz z klasy IIa w kategorii uczniów klas II i  Albert Mucha z klasy IIIa w kategorii uczniów klas III. Serdecznie gratulujemy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

EGZAMINY KLA III 

W dniach 22-24 kwietnia uczniowie klas III napisali egzaminy kończące naukę w gimnazjum. Egzaminy przebiegały spokojnie, uczniowie pracowali pilnie. Teraz muszą poczekać do czerwca na wyniki. Życzymy im, aby z każdej części egzaminu zdobyli maksymalną liczbę punktów.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

JULIA MIĘDZYRZECKA W WARSZAWIE 

Uczennica naszego gimnazjum - Julia Międzyrzecka z klasy IIIB 4 dni przebywała w Warszawie. Wyjazd był nagrodą za udział w konkursie "Poznawaj Polskę" i zdobycie tytułu laureata.
Julia m.in. zwiedziła Wilanów, obejrzała sztukę Szekspira "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo. Mieszkała w luksusowym hotelu "Aramis". Nagrody wręczył jej Prymas Polski Glemp. Serdecznie jej gratulujemy.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

II MIEJSCE W KONKURSIE 1989 

Drużyna naszej szkoły w składzie: Ala Turkiewicz IIB, Krzysiek Świder IIB, Magda Michałków IIA, Łukasz Kondracki IIB zajęła II miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu 1989 - 2009. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii Polski w po roku 1989. Nagrodą jest wyjazd 4 czerwca do Warszawy na uroczystości z okazji wyzwolenia się Polski z ustroju komunistycznego. Kapitanem zwycięskiej drużyny jest Pani Aleksandra Dzierza.

Uczniom serdecznie gratulujemy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA 

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim czytelnikom naszej strony zdrowych i radosnych Świąt spędzonych wśród najbliższych. Niech ten czas wolny od nauki będzie nie tylko czasem odpoczynku, ale także okresem refleksji, zadumy nad tym, co jest w życiu najważniejsze.

WESOŁEGO ALLELUJA!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY LAUREATKĄ KONKURSU 'KNOW POLAND 2009" 

Uczennica naszej szkoły Julia Międzyrzecka z klasy IIIb została laureatką konkursu "Poznawaj Polskę 2009". Konkurs składał się z 3 rund. W dwóch pierwszych etapach uczniowie odpowiadali na pytania testowe ( wielokrotnego wyboru). Zadanie rundy III polegało na napisaniu rozprawki na jeden z podanych przez organizatorów tematów. Do tej części konkursu oprócz Julii przysąpiła także Nina Tarnowicz i Patryk Niebojewski.

Nadesłanych prac konkursowych było 70 i organizatorzy wybrali spośród nich 31 najlepszych. Praca Julii znalazła się na tej szczęśliwej liście. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne oraz pojadą do Warszawy w dniach 26-28 kwietnia na uroczyste wręczenie dyplomów, którego dokona Prymas Polski J. Glemp.        W czasie pobytu czeka ich wiele atrakcji, m.in. obejrzenie musicalu "Romeo i Julia" w Studio Buffo i zwiedzanie Wilanowa.

Serdecznie  gratulujemy naszej laureatce  i cieszymy się z jej sukcesu. Życzymy  "szałowego" pobytu w Warszawie.

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE "e-MAILING" 

27 marca Nina Tarnowicz z klasy IIa i Łukasz Kondracki z klasy IIb wzięli udział w finale konkursu "e-Mailing" i zajęli III miejsce.

O etapie szkolnym tego konkursu pisalismy wcześniej, natomiast etap wojewódzki, czyli finał skladał się z dwóch części. Nasza drużyna, czyli Nina i Łukasz najpierw musieli rozwiązać 45 zadań testowych, korzystając z zasobów Internetu. Pytania sformułowane były w języku polskim i angielskim i obejmowały wiedzę z matematyki, informatyki i historii Anglii. Nasza drużyna w tej części zdobyła dużo punktów i zanalazła się wśród 5 drużyn zakwalifikowanych do ścisłego finału.

W II części uczniowie losowali pytania i odpowiadali na nie ustnie w języku polskim i angielskim. Następnie 5 finałowych drużyn przedstawiło przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną. Nasz duet: Nina i Łukasz wykonali prezentację "Gry logiczne" i w bardzo profesjonalny sposób przedstawili ją jurorom i zebranym uczestnikom konkursu. Otrzymali za swoją pracę dużo punktów i w końcowej klasyfikacji zajęli III miejsce. Z tego powodu składamy im serdeczne gratulacje i bardzo się cieszymy, że mamy takich zdolnych uczniów.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że do konkursu przystąpiło łącznie 150 uczniów, tak więc rywalizacja była naprawdę ogromna. Nagrody również były ciekawe i atrakcyjne. Uczniowie otrzymali głośniki do komputera, USB, kalkulatory i dyplomy. Jeszcze raz gratulujemy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

UDZIAŁ W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM 

25 marca trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Były to: Julita Maćkiewicz z klasy IIIb, Justyna Odrzywolska z klasy IIIa, Natalia Kowalska z klasy IIIa. Uczennice za udział w konkursie otrzymały dyplomy. Dziękujemy im za udział i gratulujemy.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

POWIATOWY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO - SUKCES NASZYCH UCZNIÓW 

POWIATOWY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Odbył się 12 marca 2009 roku w Kostomłotach.

Agnieszka Dziwer zajęła I miejsce w kategorii poezji śpiewanej Magdalena Dziergas otrzymała wyróżnienie w kategorii śpiewanej, Łukasz Kondracki otrzymał wyróżnienie w kategorii poezji mówionej.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

NASZE DRUŻYNY W II ETAPIE KONKURSU "1989 KONKURS" 

Trzy nasze drużyny pod opieką: p. Marii Sieroty, p. Aleksandry Dzierzy i p. Mariusza Strzałkowskiego zakwalifikowały sie do II etapu konkursu  wiedzy o Polsce współczesnej po roku 1989.

Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy im zwycięstwa w następnym etapie.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

WIELKA GALA W WARSZAWIE 

W dniach od 11 do 14 marca dwóch uczniów naszej szkoły: Nina Tarnowicz i Patryk Niebojewski wraz z panią Małgorzatą Kowalską goszczeni byli w hotelu SOFITEL VICTORIA w Warszawie przez organizatorów konkursu "Dyplomacja i Sprawy Międzynarodowe". Wyżej wymienieni uczniowie jako laureaci konkursu bardzo ciekawie spędzili 4 dni w stolicy. Do atrakcji należało m.in.: zwiedzenie Sejmu RP, obejrzenie Zamku Królewskiego, spacer po Łazienkach Królewskich, wizyta w KPRM. Nina i Patryk uczestniczyli w symulacji obrad Rady Północnoatlantyckiej, dyskutowali na temat sytuacji w Pakistanie i Afganistanie,. Głównym punktem pobytu w Warszawie były wykłady i konferencje na Uniwesytecie Warszawskim. Uczniowie nasi byli obecni na spotkaniu z Ministrem Praw Zagranicznych p. Radosławem Sikorskim.

Pobyt w stolicy zakończył się uroczystą kolacją i wręczeniem "Paszportu Gimnazjalisty". Uczniowie wraz z nauczycielem szczęśliwie wrócili do domu oczarowani urokiem stolicy.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Najnowsza historia Polski w świadomości naszych uczniów 

Newsy

"1989" - to kolejny ogólnopolski  konkurs zorganizowany przez Fundację Wspomagania Wsi. Fundacja pragnie przypomnieć i upamiętnić wydarzenia roku 1989, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę suwerenności i do zmiany jej ustroju na ustrój demokratyczny. W naszej szkole do konkursu przystąpiły 3 drużyny:

I drużyna pod opieką pani Marii Sieroty: Natalia Osiecka 2c, Anna Topola 2c, Katarzyna Cal 2c i Patryk Niebojewski 2c

II drużyna pod opieką pana Mariusza Strzałkowskiego: Julia Międzyrzecka 3b, ...

III drużyna pod opieką pani Aleksandry Dzierzy: Magdalena Michałków 2a, Krzysztof Świder 2b, Łukasz Kondracki 2b i Alicja Turkiewicz 2b.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 613 | Wszystkich kategorii: 19 |
Najnowszy news: Zebrania z Rodzicami
Najczęściej czytane: 11 LISTOPADA - WIELKIE ŚWIĘTO SZKOŁY [7112]