ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
styczeń 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:News:..

Najnowsza historia Polski w świadomości naszych uczniów 

Newsy

"1989" - to kolejny ogólnopolski  konkurs zorganizowany przez Fundację Wspomagania Wsi. Fundacja pragnie przypomnieć i upamiętnić wydarzenia roku 1989, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę suwerenności i do zmiany jej ustroju na ustrój demokratyczny. W naszej szkole do konkursu przystąpiły 3 drużyny:

I drużyna pod opieką pani Marii Sieroty: Natalia Osiecka 2c, Anna Topola 2c, Katarzyna Cal 2c i Patryk Niebojewski 2c

II drużyna pod opieką pana Mariusza Strzałkowskiego: Julia Międzyrzecka 3b, ...

III drużyna pod opieką pani Aleksandry Dzierzy: Magdalena Michałków 2a, Krzysztof Świder 2b, Łukasz Kondracki 2b i Alicja Turkiewicz 2b.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Dyplomacja 

Newsy

Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie "Dyplomacja i Sprawy Międzynarodowe". Zostali zaproszeni do Warszawy w dniach 11-14 marca. Pojadą tam z nauczycielką wos-u p. Małgorztą Kowalską. Wyróżnieni uczniowie to:

Nina Tarnowicz IIa i Patryk Niebojewski IIc

Serdecznie gratulujemy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Ortografio, ortografio, któż Cię pojąć może! 

Newsy

25 marca trzy uczenice naszej szkoły wezmą udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Rakoszycach. Będą to: Julita Maćkiewicz 3b, Natalia Grodzka 3a, Kinga Kroczak 3c.

Życzymy połamania piór!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Sukces Drużyny LIGI HUMANISTYCZNEJ 

Newsy

12  marca drużyna Ligi Humanistycznej w składzie: Rafał Baszkiewicz 3a, Przemysław Osiecki 3a, Natalia Grodzka 3a i Julia Międzyrzecka 3b wzięła udział w finale tego konkursu, czyli etapie wojewódzkim, który odbył się w 14 LO we Wrocławiu. Nasza " Czwóreczka" pracowała najpierw drużynowo przez 120 minut, potem przez godzinę indywidualnie. Wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej Ligi Naukowej do 15 kwietnia, ale już teraz wszyscy uczestnicy finału zostali zaproszeni przez organizatorów konkursu na Galę Laureatów, która odbędzie się 30 kwietnia.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Święto poezji w naszym gimnazjum 

Newsy

17 recytatorów poezji mówionej i śpiewanej wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 4 marca 2009 roku. Impreza tego typu odbyła się  w naszej szkole po raz pierwszy i cieszyła się dużą popularnością.

9 uczniów recytowało wiersze , a 8 śpiewało utwory poetyckie. W pięknie przygotowanej sali bibliotecznej naszej szkoły poetyckie słowa miały wydźwięk niemal magiczny, a spiewane teksty przemosiły w zupełnie inny świat. Laureatami konkursu zostali: W kategorii poezji mówionej: I miejsce Nina Tarnowicz 2a i Łukasz Kondracki 2b, II miejsce Ewa Zień 2b, wyróżnienie Justyna Odrzywolska 3a.

W kategorii poezji śpiewanej: I miejsce Magdalena Dziergas 1c, II miejsce Agnieszka Dziwer 1c i Agnieszka Dudek 3b. Wyróżnienia : Nina Tarnowicz 2a i Natalia Grodzka 3a.

Szczególne podziękowania dla pani Iwony Godorowskiej za pomoc w wyborze repertuaru, przygotowanie podkładów muzycznych, cenne wskazówki dotyczace występów oraz wielkie serce dla uczestników konkursu.

Wielkie podziękowanie również dla pani Rozalii Jędruszek, która w szkolnej bibliotece przygotowała piękną dekorację okolicznościową.

17 marca w Kostomłotach odbędzie się powiatowy etap konkursu, w którym wezmą udział laureaci I i II miejsc z poszczególnych kategorii.

ŻYCZYMY pOWODZENIA!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Konkurs "e-MALING" 

Newsy

Po raz pierwszy nasi uczniowie pod kierunkiem pani Elżbiety Uziałko, Marii Sieroty i pana Tomasza Pawlickiego przystąpili do konkursu matemaryczno- informatyczno- językowego. W szkolnym etapie wzięło udział....uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikołało się 2 uczniów: Nina Tarnowicz 2a i Łukasz Kondracki 2b. Etap wojewódzki już 27 marca.

TRZYmamy kciuki!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Hej kolęda, kolęda... 

Newsy

18 stycznia  uczniowie Zespołu Szkół w Miękini z przedszkolakami przygotowali program artystycznyIV Spoytkania Kolędowego dla mieszkańców Gminy Miękinia pod nazwą " Hej kolęda, Kolęda..."

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Poznawaj Polskę 

Newsy

Pod takim tytułem przebiegał ogólnopolski konkurs internetowy organizowany przez Fundację Wspomagania Wsi. W tym roku nasi uczniowie już po raz drugi wzięli w nim udział. Są to: Nina Tarnowicz 2a, Patryk Niebojewski 2c, Julia Międzyrzecka 3b, Magdalena Michałków 2a, Malwina Woźniak 2a, Karolina Fediuk 1c, Jakub Krzyżak  2a. Tym razem udział w konkursie zakończył się sukcesem, bo troje z nich zakwalifikowało się do finału. Za Patryka Niebojewskiego, Ninę Tarnowicz i Julię Miedyrzecką będziemy trzymać kciuki- POWODZENIA!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Konkurs Wiedzy o Prawach, Wolnościach, Obowiązkach Człowieka 

Newsy

Jak co roku nauczycielka Wos-u pani Małgorzata Kowalska zorganizowała Szkolny Konkurs o Prawach, Wolnościach, Obowiązkach Człowieka i Obywatela. W I etapie udział wzięło 47 uczniów, a do drugiego etapu zakwalifikowało się 17. Konkurs miał formę testu, składał się z 46 pytań zamkniętych sprawdzających wiedzę z zakresu tematyki praw człowieka i znajomości konstytucji. W II etapie test konkursowy składał sie z 16 zadań otwartych, które sprawdzały wiedzę merytoryczną uczniów i umiejętności analizy tekstów źródłowych.

Laureatami konkursu zostali: I miejsce Nina Tarnowicz 2a

II miejsce Przemysław Osiecki 3a

III miejsce Katarzyna Strzelecka 2a

Zwycięzcom GRATULUJEMY!

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Liga Matematyczna 

Newsy

14 Liceum we Wrocławiu od kilku lat organizuje konkurs pod nazwą Liga Naukowa. W Lidze Matematycznej w tym roku szkolnym startowało 13 uczniów, do etapu powiatowego zakwalifikowała się drużyna w składzie: Albert Mucha 3a, Dominika Toczek 2c, Nina Tarnowicz 2a i Mikołaj Biszczak 2a. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Elżbieta Uziałko. Uczniom serdecznie gratulujemy.

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Czy znam PRAWA CZŁOWIEKA? 

Stop Oszustom

To pytanie było, jest i zawsze będzie aktualne. Tym razem uczniowie odnieśli się do tego problemu w formie graficznej. Wykonali ulotki ilustrujące prawa człowieka. Do jury konkursowego wpłynęło 17 prac. Ulotki Moniki Stencel 3c, Justyny Stobierskiej 3b, Niny Tarnowicz 2a zostały ocenione na maksymalną ilość punktów. Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Kowalska.

Zwycięzcom GRATULUJEMY!

Nagrodzone ulotki zostaną powielone i rozpropagowane wśród uczniów naszego gimnazjum.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

"Czar Bożego Narodzenia" 

Już po raz siódmy nasza szkoła była organizatorem Powiatowego Konkursu Artystycznego "Polskie Boże Narodzenie - tradycje, symbolika, zwyczaje". Organizatorkami tego konkursu są panie Maria Sierota i Violetta Kita.
W tym roku w wigilijnym spotkaniu gimnazjalistów powiatu średzkiego uczestniczyli przedstawiciele  gimnazjów: z Malczyc, Kostomłot, Szczepanowa, Środy Śląskiej i Miękini.

Drużyny zdobywały punkty w 10 konkurencjach. Oprócz sprawdzenia wiedzy o tradycjach, symbolice i zwyczajach, gimnazjaliści wykazywali się pomysłowością, fantazją, zręcznością i estetyką wykonania prac.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 602 | Wszystkich kategorii: 19 |
Najnowszy news: Zebranie z Rodzicami
Najczęściej czytane: 11 LISTOPADA - WIELKIE ŚWIĘTO SZKOŁY [7030]