ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
marzec 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:News:..

Dzień Edukacji Narodowej 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 16 października 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas II Gimnazjum. W pierwszej części apelu mogliśmy przeżyć piękne przedstawienie słowno-muzyczne. Wiersze i piosenki były podziękowaniem dla nauczycieli za trud wkładany w codzienną pracę. Nauczycielom i pracownikom obsługi wręczono symboliczne pamiątki z podziękowaniami.

W drugiej  części trochę powspominaliśmy lata minione, oglądając prezentację multimedialną „Mijają lata, zostają wspomnienia”.

Zobacz zdjęcia :)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Lekcja historii 

Czy wiecie, że szlachcic podczas walki wyjmował ręce z rękawów, a najbogatsi panowie obwiązywali się pasami o długości nawet sześciu metrów? Wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Miękini – tak!

Uczniowie poznali najdrobniejsze szczegóły oraz ciekawostki z życia polskiej szlachty podczas piątkowego przedstawienia. Żupan to bardzo długa, choć na wskroś męska, suknia. Kontusz to właśnie płaszcz z rozciętymi rękawami, które umożliwiały swobodną walkę, a podobna do tłuczka buława jest symbolem  władzy – dowiedzieli się. Zobaczyli też różne rodzaje broni: szable, miecze z rękojeścią podobną do znaku krzyża czy rapiery o wyglądzie kurzej stopy. W szkoleniu z walki wręcz wziął udział miłośnik historii Oskar z 5a, natomiast zakuty w dyby Mateusz z 6a omal nie stracił głowy i żeby odzyskać wolność głośno obiecywał nauczycielom, że odtąd jego zachowanie i życie zmieni się na lepsze.

Dyby, dźganie mieczem to tylko część wymyślnych tortur, jakim byli poddawani średniowieczni wojowie i zwykli ludzie. Do tego repertuaru zalicza się też palenie włosów czy obcinanie różnych części ciała. Spalenie na stosie groziło oskarżonej o bycie czarownicą Izie z 6b, która – siedząc na najeżonym kolcami krześle – czekała na swojego wybawiciela. O jej wolność z zapałem walczył Przemek z 4a. Mina mu zrzedła gdy dowiedział się, że w ciągu miesiąca muszą wziąć teraz katolicki ślub.

Anna Karda

Zobacz zdjęcia:)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Anielski Festyn w Wilkszynie 

Newsy

W niedzielę, 1 października 2017 Wspólnota Modlitewna działająca przy parafii św. Wawrzyńca w Wilkszynie zaprosiła wolontariuszki ze Szkolnego Wolontariatu „Młodzież w działaniu” do prowadzenia dla najmłodszych warsztatów kreatywnych.

Oliwia Wołowska kl.3B, Marika Petruś kl.3A, Karolina Dubniańska kl.3C, Daria Grzegorczyn kl.3C oraz Kamila Szumera kl.3C pomagały dzieciom tworzyć różnymi technikami niezwykłe anioły. Wykazały się przy tym niezwykłą pomysłowością. Kolorowe aniołki powstawały wspólnym wysiłkiem najmłodszych uczestników i naszych wspaniałych wolontariuszek. Wszystko to miało miejsce podczas Anielskiego Festynu nazwanego ze względu na bliskość święta archaniołów Michała, Gabriela i Rafała oraz wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów. Po każdej Mszy św. można było skorzystać z anielskich stoisk z domowymi wypiekami i przetworami, z dobrą książką, roślinami do ogródka i nie tylko. Dochód przeznaczony był na adaptację poddasza na salkę parafialną dla Wspólnoty Modlitewnej parafii św. Wawrzyńca.

Opiekunki Szkolnego Wolontariatu

Małgorzata Janukowicz

Katarzyna Kusznir

 Zobacz zdjęcia :)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

Newsy

29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata obchodziły Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy odbyła się także w naszym Gimnazjum.

            Uroczystego rozpoczęcia akcji w naszej szkole dokonała Pani Dyrektor Zespołu Szkół Magdalena Wlaźlak – Szał, podkreślając, że MATEMATYKA jest królową nauk.

            Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

            „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych.

W szkole odbył się również konkurs, który wyłonił Mistrza Tabliczki Mnożenia. Mistrzem klas II została Aleksandra Marcinów natomiast w klasach III tytuł Mistrza trafił do Wiktorii Bisiorek - SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Więcej o ŚDTM -  http://www.wmtday.org/pl

Zobacz zdjęcia:)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Nowy rozkład jazdy autobusów szkolnych. 

Newsy

Z dniem 09.10.2017 r. zmieniamy rozkłady jazdy autobusów szkolnych:

- Przyjazdy wszystkich autobusów pozostawiamy bez zmian, jeżdżą tak jak od początku roku szkolnego.

- Odjazdy w poniedziałek i wtorek – nie ma kursu po 4 lekcji, jest po 8 lekcji.

- Odjazdy od środy do piątku  – jest kurs po 4 lekcji, nie ma  po 8 lekcji.

 

 SZCEGÓŁY W ZAKŁADCE "UCZNIOWIE I RODZICE" --- "AUTOBUSY SZKOLNE"

ROZKŁADY (do pobrania) DOSTĘPNE SĄ W ZAKŁADCE "SZKOŁA" --- "DOKUMENTY SZKOLNE" --- "INFORMACJE"

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Dolnośląski Festiwal Nauki 2017 

                 Dnia 23 września o godzinie 7.20 zebraliśmy się na stacji kolejowej wraz z panią Małgorzatą Kowalską oraz panią Anną Osiecką, aby pojechać w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

                Gdy byliśmy już na miejscu, dostaliśmy smycze oraz długopisy, na których widniały motywy Festiwalu Nauki. Opiekę nad nami powierzono jednemu z podchorążych, który zaprowadził nas do pierwszych dwóch atrakcji jakimi były paintball oraz zabawy granatnikiem i granatami (oczywiście nieprawdziwymi). Każde z zajęć było pod nadzorem żołnierzy, którzy tłumaczyli nam co mamy robić, czemu służą dane urządzenia i w jaki sposób wykorzystywane są w szkoleniu żołnierzy.

                Następną częścią zajęć były: rozpalanie ogniska przy pomocy krzesiwa, poszerzenie wiedzy o dronach oraz ich zastosowaniu w wojsku, strzelanie z imitacji ASG do celów znajdujących się na trawie i drzewach, udzielanie pierwszej pomocy i ściąganie rannego z pola walki oraz pokaz ataku na ciężarówkę, ewakuowaniu z niej rannych i odpieraniu natarcia przez żołnierzy.

                Po tych zajęciach ruszyliśmy do miejsca zwanego "Śnieżnik", gdzie zostały nam przedstawione różne rodzaje karabinów i granatników oraz ujrzeliśmy pokazy, podczas których żołnierze strzelali do nieprzyjaciela, a całe zajście i pole walki było ukazane na symulatorze cyfrowym, co jednak nie chroniło nikogo przed przegraną. Po dwóch pokazach przeszliśmy do budynku, w którym mieściła się strzelnica i każdy miał okazję sprawdzić swoją celność. Na pamiątkę wszyscy dostaliśmy tarcze, na których były pokazane wyniki naszych strzałów oraz certyfikaty udziału w zajęciach ze strzelectwa w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

                Po wyjściu ze strzelnicy rozpadał się deszcz, lecz na szczęście kolejne zajęcia odbywały się w sali, a właściwie w pracowni komputerowej. Naszym zadaniem była symulacja  komputerowa, podczas której musieliśmy strzelać do nieprzyjaciela, jednak niewiele osób rozpoznawało wroga i część z nas zostało zabitych przez swoich towarzyszy broni.

                Na zakończenie pobytu zostaliśmy poczęstowani pyszną grochówką, która ogrzała nas po ulewie i zregenerowała nasze siły. Każdy z nas dostał na pamiątkę szklanki z motywem Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Lądowych.

                Wyjazd z pewnością był udany i na pewno w przyszłym roku wielu uczniów będzie chciało go powtórzyć. Wszyscy byliśmy zachwyceni, a nasza wiedza bardzo się poszerzyła. Może w przyszłości i my założymy mundur.

Alicja Grzesińska

Uczennica klasy 3c

Zobacz zdjęcia :)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Sprzątanie Świata 

Newsy

Jak co roku, w naszej szkole uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”. W Polsce miało to miejsce 15-17 września. Akcja odbyła się po raz 24 pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

                W piątek 22 września o godzinie 1030  zmobilizowani i zorganizowani uczniowie klas III wyruszyli do lasu. Zostali podzieleni na 2 grupy- jedna z nich miała za zadanie oczyścić teren wzdłuż drogi na Kadłub, a druga drogi na Mrozów. Wszyscy zarówno podopieczni jak i opiekunowie byli zaangażowani w akcję. Pogoda sprzyjała pracy na świeżym powietrzu, a wśród uczniów panowała przyjazna atmosfera. „Sprzątanie Świata” uczy współpracy i jest ważnym elementem w edukacji, ponieważ pozwala zetknąć się z przyrodą w sposób bezpośredni.

                Należy wspomnieć, że cała akcja odbywała się we współpracy z Nadleśnictwem Miękinia. Bardzo dziękujemy za trud włożony w przygotowanie tego święta. Podziwiamy zaangażowanie Nadleśniczego Waldemara Zaręby, dzięki któremu uczestnicy „Sprzątania Świata” otrzymali wodę do picia, aby ugasić pragnienie po wyczerpującej pracy na świeżym powietrzu oraz „słodką nagrodę” w postaci wafelków. O bezpieczeństwo nad uczniami dbali nauczyciele p. K. Kusznir, p. A. Błachut, p. A. Trojan, p, M. Strzałkowski oraz pracownicy nadleśnictwa p. J. Dudycz i p. W. Woźniak  za co należą im się gorące podziękowania. Całą akcję zorganizowała p. K. Łyszkiewicz za co również serdecznie dziękujemy.

                Wszystkim, którzy poświęcili swój czas na ratowanie przyrody, naszego najbliższego otoczenia serdecznie dziękujemy!

Nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini.

Zobacz zdjęcia :)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Spotkanie profilaktyczne. 

W czwartek, 14 września w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć Pana Jacka Musiatowicza wraz ze swoim synem – Michałem, który w 2015r.był uczestnikiem10 edycji programu "Must Be The Music".Pan Jacek i Michał przeprowadzili w naszej szkole spotkanie profilaktyczne, w którym poruszali sprawy dotyczące konsekwencji podejmowanych decyzji przez młodych ludzi. Opowiadali o swoich doświadczeniach z uzależnieniami, o trudnych sytuacjach na które natrafili oraz spotkaniach, które poprowadzili w innych szkołach. Zarówno Pan Jacek jak i Michał są muzykami dlatego poprowadzone przez nich spotkanie miało charakter  słowno-muzyczny. Pan Jacek opowiadając nie tylko przestrzegał i ukazywał negatywne konsekwencje uzależnienia, ale także sporo mówił o poczuciu własnej wartości.Często podkreślał, że najważniejsza jest pasja i droga do odnalezienia jej. Apelował o to, abyśmy codziennie byli wdzięczni swoim rodzicom za ich trud i za wszystko to, co dobrego od nich dostajemy. W swoje historie wplatał piosenki, które grał razem ze swoim bardzo utalentowanym synem, gitarzystą. Pan Jacek z ogromną dumą opowiadał o swoim synu Michale i jego wspaniałym talencie. Mieliśmy przyjemność wysłuchania dwóch utworów, zagranych przez Michała. Pierwszy z nich to jeden z najtrudniejszych utworów gitarowych na świecie, a drugi to autorski i za razem najnowszy utwór Michała. Oba wykonania wywołały ogromne brawa i podziw wśród widzów. Pan Jacek podkreślał, że to Bóg pomógł mu  wyjść z uzależnienia. Mówił, że w tym najtrudniejszym dla niego okresie, to właśnie wiara w Boga i siła modlitwy pomogły mu przetrwać trudne chwile. Nie ukrywa jednak tego, że wiele lat wcześniej, wskutek ogromnego żalu po stracie swojej mamy odwrócił się od Boga.

Program Pana Jacka i Michała na pewno na długo zostanie w Naszych głowach i sercach. Opowiedziane historie z pewnością będą dla Nas stanowiły przestrogę i nie raz dzięki nim podejmiemy tą właściwą decyzję.

Spotkanie profilaktyczne pt. „Czy słowem można zranić?”, zostało sfinansowane przez Urząd Gminy Miękinia, za co serdecznie dziękujemy.

Patrycja Prycik

Uczennica klasy IIb

Zobacz zdjęcia 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

"Co rodzic powinien wiedzieć w roku szkolnym 2017/2018?" 

Informujemy, że na stronach internetowych Kuratorium Oświaty we Wrocławiu - www.kuratorium.wroclaw.pl i Ministerstwa Edukacji Narodowej - www.men.gov.pl  znajduje się broszura „Co rodzic powinien wiedzieć w roku szkolnym 2017/2018?”. Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat zmian w oświacie, m.in. zebrane zostały w niej odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania dotyczące nowego roku szkolnego 2017/2018, są wyjaśnienia, na czym polegają nowe rozwiązania zawarte w prawie oświatowym.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego 

Newsy

            11 września 2017 uczniowie klasy 2b Publicznego Gimnazjum w Miękini wzięli udział w akcji „Narodowe Czytanie”. Jest to ogólnopolska akcja publicznego czytania dzieł literackich najsłynniejszych polskich autorów. Patronuje jej Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tegoroczna edycja poświęcona była dziełu Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”.

            Uczniowie klasy 2b: Patrycja Prycik, Wiktoria Michalik, Łucja Łach, Oliwia Zwierzyńska i Michał Maksylewicz odczytali fragmenty utworu Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawienie odbyło się w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini. W imprezie wzięli udział zaproszeni goście: Pani Magdalena Wlaźlak-Szał – Dyrektor Zespołu Szkół w Miękini, Pani Agnieszka Błachut – Wicedyrektor Publicznego Gimnazjum w Miękini, Pani Wanda Mitkiewicz – Prezes Uniwersytetu III Wieku wraz ze swoimi Studentami,  Pani Małgorzata Sujecką – Dyrektor Samorządowego Ośrodka w Miękini, Ksiądz Waldemar Kocenda – Proboszcz Parafii w Miękini, nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum.

            Na zakończenie imprezy goście zostali zaproszeni do wspólnego czytania wybranych fragmentów „Wesela”. Pierwszy fragment odczytali: Ksiądz Proboszcz i Karolina Maryniak, drugi fragment zaprezentowali: Pani Dyrektor Magdalena Wlaźlak-Szał i Franek Kawiński.

Klasa 2b  dziękuje Pani Małgorzacie Sujeckiej – Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini za udostępnienie sali widowiskowej, Pani Monice Figas – bibliotekarzowi Publicznej Biblioteki w Miękini oraz Panu  Tomaszowi Mrozowi za pomoc w realizacji naszej imprezy. Szczególne podziękowania składamy na ręce pani Rozalii Jędruszek za wszelką udzieloną pomoc.

Wspólnie spędzony czas dał nam dużo radości i dostarczył niezapomnianych wrażeń duchowych. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

 Zobacz zdjęcia

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

UBEZPIECZENIE 

Newsy

Ubezpieczenie NWW

- Dla wycowanków i pracowników żłobków oraz przedszkoli.

- Dla uczniów i pracowników szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych.

Jak należy zgłosić szkodę z NWW szkolnego? - kliknij tutaj

Tabela świadczeń. - kliknij tutaj

OWU - kliknij tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Witaj SZKOŁO :) 

Nowy rok szkolny rozpoczęty

           4 września rozpoczęty został rok szkolny 2017/2018. Uroczyste apele odbyły się w hali sportowej – dla uczniów gimnazjum o godzinie 8:00, a dla uczniów szkoły podstawowej o godzinie 10:00.

Pani Magdalena Wlaźlak-Szał - dyrektor Zespołu Szkół w Miękini powitała w nowym roku szkolnym uczniów, nauczycieli i przybyłych na uroczystość rodziców oraz życzyła uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy. Następnie panie: Agnieszka Błachut – wicedyrektor Publicznego Gimnazjum w Miękini i Małgorzata Biszczak-Kunik – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Miękini dokonały prezentacji nauczycieli i przedstawiły składy poszczególnych klas. Po zakończeniu apelu uczniowie udali się z wychowawcami na spotkania klasowe, gdzie zostali zapoznani z planem lekcji na nowy rok szkolny. Pierwszy dzień w szkole zakończył się o godzinie 11:30.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 613 | Wszystkich kategorii: 19 |
Najnowszy news: Zebrania z Rodzicami
Najczęściej czytane: 11 LISTOPADA - WIELKIE ŚWIĘTO SZKOŁY [7112]