ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
październik 2017
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:News:..

II Powiatowy Konkurs Historyczny 

Newsy

27 kwietnia w Gimnazjum im Jana Pawłą II w Środzie Śląskiej odbył się w II Powiatowy Konkurs Historyczny. Udział w nim wzięło kilkunastu uczniów z sześciu gimnazjów powiatu średzkiego: Ciechowa, Malczyc, Miękini, Szczepanowa, Środy Śląskiej i Rakoszyc.

Uczestnicy musieli wykazać się naprawdę szeroką wiedzą i orientacją w dziejach. Konkurs podzielony był na dwa etapy. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu i wyłonionych w nim zostało sześciu finalistów.

Zadaniem finałowym, które wzbudziło szczególne zainteresowanie i bardzo podobało się uczestnikom, było przygotowanie scenki-zagadki, przedstawiającej słynne w historii Polski pary i przedmioty, związanych z konkretnym wydarzeniem.  Za wykonanie tego zadania należy się wszystkim szczere uznanie, bo uczniowie wykazali się naprawdę dużą pomysłowością i znajomością tematu.

I miejsce w konkursie i nagrodę główną otrzymał uczeń klasy I gimnazjum w Miękini - 
Mateusz Niewiadomski.  Wyróżnienia otrzymali również- Magdalena Jastrzębska i Mateusz Waszczuk.

Jest to duży sukces Mateusza Niewiadomskiego gdyż jest On uczniem pierwszej klasy naszego Gimnazjum i po pasjonującej walce pokonał starszych uczniów i podtrzymał tradycje z zeszłorocznego konkursu gdzie także wygrał uczeń z Miękini Przemysław Ożga.

Gratulujemy

Poniżej zdjęcia z konkursu

Galeria

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Jest już 3 numer gazetki szkolnej. Zapraszamy do lektury! 

Newsy

Gazetka dostępna pod tym linkiem.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Święto Lasu 

Newsy

W dniu 22 kwietnia 2017 r. na terenie Leśnictwa Mrozów obchodziliśmy Święto Lasu. W tym roku obchody połączono z akcją „Sadzimy 1000 drzew na minutę”. Organizatorem wydarzenia było Nadleśnictwo Miękinia. Na zaproszenie Pana Waldemara Zaremby udział w sadzeniu wzięli uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum , a także opiekunowie:
p. M. Wlaźlak-Szał, p. A. Błachut, p. D. Pańczyszyn,  p. A. Ćwiąkała
i p. A. Ruczakowska. 
Po gorącym przywitaniu wszystkich gości, leśnicy zapoznali z podstawowymi zasadami sadzenia drzewek. 
Przedstawili jaka powinna być odpowiednia głębokość sadzenia, a także pouczyli, że między sadzonkami należy zachować stosowne odległości. Każdy z uczestników otrzymał przydzielone zadanie. Część osób kopała dołki z wykorzystaniem kostura, inni umieszczali drzewka w przygotowanym podłożu, a pozostali dostarczali sadzonki i pilnowali porządku. W tym dniu na powierzchni ok. 2 ha posadziliśmy ok. 15 tysięcy sadzonek sosny, modrzewia, buka oraz drzewek owocowych. Po skończonej pracy wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek połączony z pokazem historycznym oraz występami, który odbył się na terenie szkółki leśnej w Mrozowie. W dniu 22 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczennice klasy 1b oraz przez p. A. Ruczakowską. Celem obchodów było zwrócenie uwagi jak największej liczby osób na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego oraz jego ochroną. W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy już po raz 27. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: „W kierunku natury”. To doskonała okazja, aby uświadomić sobie, jak kruchy jest ekosystem naszej planety.

Galeria!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Powiatowy Konkurs Plastyczny 25 lat PSP Profesjonalni, Sprawni, Pomocni 

Newsy

20 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej odbyły się obrady jury Powiatowego Konkursu Plastycznego - „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”, którego laureatką została nasza uczennica klasy I – Łucja Łach, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Ponad to praca Łucji została wysłana do kolejnego etapu, tym razem wojewódzkiego.

Łucji serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

                                                                                                                         Monika Bouazzi

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ 

Newsy

Pieśni patriotyczne w naszej historii towarzyszyły nam w chwilach radosnych i smutnych. W niewoli były manifestacją dążeń do wolności, otwartości i swobód obywatelskich. Dzisiaj utrwalają pamięć o dawnych bohaterach, ucząc historii i patriotyzmu. Piękne i budujące jest to, że już po raz piąty, dzięki Gminie Miękinia, mogliśmy zorganizować w Miękini Patriotyczny Konkurs o zasięgu powiatowym. Uczniowie dziewięciu szkół z terenu powiatu średzkiego wykonywali piękne pieśni i piosenki patriotyczne, podtrzymując tradycję śpiewania w duchu umiłowania ojczyzny.

Konkurs odbył się 27 kwietnia 2017 roku na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury.

Jury pod przewodnictwem pani Agnieszki Błachut - dyrektor Gimnazjum  im. Orła Białego w Miękini, oceniało 29 wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. W swojej ocenie brało pod uwagę jakość interpretacji utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wyłonienie najlepszych okazało się bardzo trudne, a czas oczekiwania na wyniki bardzo się przedłużał.

Oto wyniki:

W kategorii „ szkoły podstawowe” wyróżnienie jury przyznało Amelii Sikorze (Lutynia) za piosenkę  „ Pałacyk Michla”, trzecie miejsce przypadło w udziale Marcelowi Stolarskiemu (Udanin), który wykonał utwór „ Dziś idę walczyć mamo”, dwa równorzędne drugie miejsca wyśpiewały sobie uczennice: Eliza Łabędzka (Udanin) za „Białe róże” oraz Hanna Chohura za piosenkę „Warszawskie dzieci” (Udanin). Zwyciężył zdecydowanie w tej kategorii, Michał Więcek (Lutynia), który z prawdziwie aktorskim kunsztem wyśpiewał piosenkę „Sanitariuszka Małgorzatka”.W kategorii „gimnazja” przyznano trzecie miejsce Julii Chichłowskiej (Rakoszyce) za piosenkę „Warszawskie dzieci”, dwa równorzędne drugie miejsca przyznano: Aleksandrze Kulpińskiej (Ujazd Górny) za „Dziewczynę z granatem” oraz duetowi ze Szczepanowa:Agacie Ziomek i Aleksandrze Kluczyńskiej za pieśń „Ojczyzno ma”. Wszystkich wykonawców zdecydowanie przebiła swoim wykonaniem „Kolędy warszawskiej” uczennica z Kostomłotów Martyna Sawicka.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Nagrody ufundowane przez Gminę Miękinia i dyplomy wręczał pan Jan Marian Grzegorczyn – wójt Gminy Miękinia wraz z panią Agnieszką Błachut- dyrektor Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini.

Niestety w tym roku, po raz pierwszy od pięciu lat, uczniowie Zespołu Szkół w Miękini nie zdobyli żadnego miejsca, o gustach się nie dyskutuje, a ostateczną ocenę wystawiało czteroosobowe jury.

 

Konkurs ten jest wspaniałą okazją uczenia młodzieży szacunku do historii. Jest również wydarzeniem artystycznym inspirującym młodych ludzi do przemyśleń dotyczących narodowej tożsamości i uczuć patriotycznych.

Dzięki przychylności pana Jana Mariana Grzegorczyna – Wójta Gminy Miękinia oraz ogromnej życzliwości i wsparciu pani Małgorzaty Sujeckiej – dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury możemy organizować ten konkurs o zasięgu powiatowym.

Serdecznie podziękowania kierujemy do pani Zyty Miciak, która stanowiła dla nas nieocenioną pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

 

Organizatorki z Zespołu Szkół w Miękini: I. Godorowska, K. Sobańska i M. Kosobudzka

Galeria!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

IMDŚ Kadetów i Juniorów 

Newsy

Podczas rozegranych w niedzielę 23 kwietnia w Brzegu Dolnym Indywidualnych Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii kadetów i juniorów duży sukces odniosła młodzież  uprawiająca tenis stołowy w Klubie LKS ODRA Głoska. W Brzegu Dolnym uczestniczyło 3 naszych kadetów i 5-ciu juniorów. Nasza wielce utalentowana młodzież przywiozła z tych najważniejszych zawodów na Dolnym Śląsku łącznie 14 medali, w tym 7 złotych.

Najlepszy wynik osiągnął nasz obiecujący kadet, Jakub Matkowski, którego dorobek medalowy zamknął się 3 złotymi medalami - złoty w singlu, złoty w grze podwójnej z kolegą klubowym, Adamem Goleńskim i złoty medal w grze mieszanej z zawodniczką MKS ROKITA Brzeg Dolny, Elą Kwiatkowską. Jakub jest na co dzień uczniem 1 Klasy Miękińskiego Gimnazjum im. Orła Białego (wychowawczyni mgr Małgorzata Kowalska). 

 Równie dobry start zanotował nasz junior, Mikołaj Grzębka, którego łupem padły 2 złote medale - złoty w grze podwójnej z Jakubem  Reliszką z Lubania Śląskiego, złoty w grze mieszanej z Aleksandrą Ciura  z AZS UE Wrocław oraz srebrny w grze pojedynczej. Mikołaj uczęszcza do 2  Klasy LO im. Ossolińskiego w Brzegu Dolnym (wychowawczyni mgr Aleksandra  Kucharska).

Również nasz junior o pierwszoligowym stażu,  Łukasz  Kuźniak, nie przyniósł nam wstydu, gdyż zza Odry przywiózł 2 medale -  złoty medal w grze pojedynczej w kategorii juniorów i srebrny medal w  grze mieszanej z Natalią Matwiszyn z AZS UE Wrocław. Łukasz jest uczniem  2 klasy Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym (technikum  Informatyczne, wychowawczyni mgr Anna Jagiełła)  

Teraz naszych młodych adeptów plastikowej piłeczki oczekują Mistrzostwa  Polski w swych kategoriach wiekowych. I tak w najbliższym weekendzie na Mistrzostwach Polski Juniorów w Wałbrzych uczestniczyć będzie 5-ciu  naszych zawodników - oprócz wspomnianych już dwóch medalistów również jeszcze uczeń 2 Klasy LO w Brzegu Dolnym, Mateusz Wojciechowski  (zdobywca na IMDŚL 2 medali - brąz w singlu i srebro w grze podwójnej)  oraz uczniowie 3 Klasy Gimnazjum w Miękini, Norbert Wojtyła i zdobywca  srebrnego medalu w grze podwójnej juniorów, Tomasz Witkowski. Wychowawcą  tych dwóch ostatnich zawodników jest mgr Zbigniew Kita.  

Barwy Dolnego Śląska na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zielonej  Górze (11.05. - 14.05.2017) reprezentować będzie trzech wychowanków  Publicznego Gimnazjum w Miękini - wspomniani już Kuba Matkowski i Adaś Goleński, oraz uczeń 2 Klasy Gimnazjum, Dominik Kot, zdobywca na  Mistrzostwach w kategorii kadetów srebrnego medalu w grze podwójnej.

 Możemy być dumni z tak utalentowanej młodzieży. Nasz sukces zawdzięczamy  dobremu klimatowi sprzyjającemu sportowi, który panuje w Zespole Szkół w  Miękini oraz LO i ZSZ w Brzegu Dolnym.

 

 Jerzy J.J.Wieczorek

 

 

 

Galeria!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

SPOTKANIE Z AKTOREM ZBIGNIEWEM WALERYSIEM 

Newsy

26 kwietnia uczniowie klasy VI a Szkoły Podstawowej oraz klas gimnazjalnych wzięli udział w spotkaniu z aktorem teatralnym i filmowym, Zbigniewem Walerysiem. Gość zagrał i nadal gra w wielu filmach fabularnych, popularnych serialach telewizyjnych oraz na scenach różnych polskich teatrów. Jest również laureatem wielu nagród. Znany jest przede wszystkim z roli św. Pawła w superprodukcji Quo vadis?, Dionizego Wajsa w filmie Papusza czy Stefana w telewizyjnym serialu M jak Miłość. Podczas spotkania z uczniami, zatytułowanego „Mickiewicz w Wielkopolsce”, aktor przybliżył młodzieży postać naszego narodowego wieszcza, swoją opowieść przeplatając wspaniałą recytacją jego utworów. Następnie zaś opowiadał o swoim życiu prywatnym i zawodowym, pracy na planie filmowym, relacjach ze znanymi aktorami. Odpowiadał na pytania uczniów, a także zachęcał młodzież do pracy w zawodach artystycznych oraz własnej twórczości. Na koniec nie mogło zabraknąć selfie z zaproszonym gościem.

Monika Hojło

Galeria

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Przyjazdy autobusów dla klas III EGZAMIN GIMNAZJALNY w dniach 19,20,21 KWIETNIA 2017 r. 

Newsy

Przyjazdy autobusów dla klas III

EGZAMIN GIMNAZJALNY

w dniach 19,20,21 KWIETNIA 2017 r.

 

Autobus Nr 1

8.00 Kadłub, 8.10 Źródła , 8.15 Błonie,

 

Autobus Nr 2

7.55 Zabór Wlk, 7.58 Zabór Mały, 8.00 Lubiatów, 8.05 Głoska , 8.07 Głogi,      8.10 Gąsiorów, 8.15 Lenartowice, 8.20 Księginice, 8.25 Klęka

 

Autobus Nr 3

7.40 Wilkszyn, 7.43 Pisarzowice, 7.46 Brzezinka PKP,7.51 Brzezina,
7.55 Brzezinka 8.00 Gosławice, 8.05 Prężyce ,8.08 Czerna, 8.11 Wilkostów,
8.16 Białków

 

Autobus Nr 4

8.05 Krępice,8.10 Kokorzyce , 8.15 Żurawiniec, 8.20 Mrozów II

 

Autobus Nr 5

8.00 Łąkoszyce, 8.15 Wojnowice, 8.25 Mrozów I

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Egzamin gimnazjalny 2017 

Newsy

19 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum piszą test z zakresu przedmiotów humanistycznych. O godzinie 9.00 sprawdzą swoją wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, zaś o 11.00 z języka polskiego.

Egzamin z części matematyczno-przyrodniczej odbędzie się 20 kwietnia - o godz. 9.00 z przedmiotów przyrodniczych, a  o 11.00 z matematyki. Ostatniego dnia, czyli 21 kwietnia gimnazjaliści napiszą test z języka obcego nowożytnego. Podzielony będzie na dwie części; poziom podstawowy (godz. 9.00) i poziom rozszerzonym (godz. 11.00).

Uczeń musi mieć ze sobą: legitymację szkolną, przybory do pisania (pióro lub długopis z czarnym tuszem lub atramentem) i linijkę.

W dniach 19 - 21 kwietnia 2017 uczniowie klas I i II gimnazjum nie przychodzą do szkoły, zgodnie z ustalonymi przez Dyrektora dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

12 kwietnia - Zebrania i konsultacje 

Newsy

Publiczne Gimnazjum im Orła Białego w Miękini

Zebrania z rodzicami  12.04.2017 -  1700

Wychowawcy

1a – D. Pańczyszyn   sala 94

1b – A. Dzierza  95

1c – M. Kowalska  88

2a – M. Strzałkowski  97

2b – T. Pawlicki  85

2c – A. Trojan 77

3a – K. Kaczmarek 83

3b – A. Osiecka 73

3c – Z. Kita 72

KONSULTACJE  od godz. 1720

E. Uziałko – 93, K. Strąk -100, A. Ruczakowska – 75, A. Sielicka – 75,    

M. Bouazzi, I. Godorowska – pokój pedagoga

M. Janukowicz, K. Kusznir, M. Kulig, V. Kita, B. Szczerba, M. Grochowska – pokój nauczycielski

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów – Grono Pedagogiczne

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Nasi uczniowie wzięli udział w najbardziej kreatywnym programie edukacyjnym na świecie 

Newsy

Destination Imagination to program edukacyjny, który od ponad 30 lat uczy dzieci i młodzież kreatywnego rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia, tworzenia innowacji, pracy zespołowej i komunikacji, zarządzania czasem i zasobami, wytrwałości w pracy oraz innych umiejętności XXI wieku, które mają wykształcić przyszłe pokolenia liderów i zwiększyć ich wartość na ciągle zmieniającym się rynku pracy. Skuteczność programu sprawia, że uczestniczą w nim już 42 kraje świata, z 6 kontynentów, w tym 48 stanów Ameryki Północnej oraz kilka tysięcy uczniów z blisko 200 szkół z ponad 50 polskich miast w tym z naszej szkoły w Miękini.

Program DI realizowany jest w trakcie dodatkowych zajęć szkolnych, podczas których uczestnicy rozwiązują wybrane przez siebie Wyzwanie. Drużyny wybierają jedno z siedmiu wyzwań: techniczne, naukowe, konstrukcyjne, artystyczne, improwizacyjne, społeczne lub „Wschodzące Gwiazdy”, czyli wyzwanie dla przedszkolaków.

W dniach 16-19 marca, na terenie zabytkowego kompleksu Hali Stulecia, odbyła się XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination połączona z International Invitational 2017. W olimpiadzie, oprócz drużyn DI z Polski, udział wzięły również drużyny z Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, USA i Węgier.

Po raz pierwszy, naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: YOUKKI – Kasia Świder, Małgosia Kuriata, Martynka Rychter, Basia Dereń i Martynka Iwasieczko (VII miejsce) oraz WIMAŁUKI – Patrycja Prycik, Wiktoria Bisiorek, Łucja Łach, Milena Kocur i Mateusz Waszczuk (X miejsce). Trenerkami obydwu drużyn były p. Violetta Kita i p. Katarzyna Sobańska.
Youkki – od października dzielnie pracowały nad wyzwaniem artystycznym, w którym drużyna miała zbadać znaczenie, rolę i zastosowanie kolorów w świecie. Dziewczynki musiały zaprezentować historię o tym, jak zniknięcie kolorów zmieniłoby świat. Kasia wcieliła się w kolorowego bohatera, który był zaangażowany w zniknięcie kolorów.
Krzak malin, stworzony do prezentacji, zdobył uznanie jurorów, gdyż otrzymał nominację od Ekspertów do Wystawy Innowacji, jako rekwizytu nowatorskiego i niekonwencjonalnego. Natomiast Wimałuki z ogromnym zaangażowaniem pracowały nad wyzwaniem naukowym, w którym drużyna musiała stworzyć historię o tajnej misji. Musiała zbadać i zastosować metody kryptografii i steganografii, aby ujawnić sekretne wiadomości. Prezentację, stroje, scenografię, wszystkie gadżety - drużyny musiały stworzyć samodzielnie.

Podczas olimpiady przygotowano dla nas szereg atrakcji, w których drużyny wzięły udział. Przez godzinę mogli skakać w Jump Hall - wrocławskim parku trampolin. „Siła Wody”, to kolejne warsztaty, które pozwoliły dzieciom zrozumieć różne właściwości tego życiodajnego żywiołu. Edukatorzy Hydropolis wyjaśnili jak działa zjawisko adhezji i kohezji, a także napięcie powierzchniowe, siła wyporu oraz mieszanie się cieczy. Obydwie drużyny, mimo deszczu, wzięły również udział w pasjonującej grze terenowej na obszarze Hali Stulecia. Wszyscy mogli sprawdzić swoją kreatywność i umiejętność posługiwania się mapą. Drużyna Wimałuki sprawdziła się rewelacyjnie, bo zdobyła III miejsce. Gratulacje!

Niestety nie udało nam się stanąć na podium, ale jesteśmy bogatsi w doświadczenia i wiemy nad czym popracować, aby jeszcze lepiej przygotować się do olimpiady w przyszłym roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w przygotowaniach do olimpiady.
Dziękujemy Nadleśnictwu Miękinia za wsparcie finansowe, które pomogło nam w zakupieniu materiałów.

Drużyny i trenerki – Katarzyna Sobańska i Violetta Kita

 Galeria!!!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Wyższa Szkoła Oficerska u nas 

Newsy

28 marca, studenci Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Gen. T. Kościuszki we Wrocławiu, na zaproszenie pani Małgorzaty Kowalskiej – nauczyciela WOS i geografii, prezentowali w naszym gimnazjum swoją uczelnię. Przyszli oficerowie swoją prezentację rozpoczęli od historycznego przeglądu Wojska Polskiego, które zmieniało swój charakter na przestrzeni wieków. Nasi goście pokazywali, w jaki sposób zmiana uzbrojenia wymuszała zmiany w taktyce prowadzenia wojny.

W ciekawej animacji, młodzi adepci uczelni dla przyszłych oficerów, skupili się na dumie polskiego wojska, najsłynniejszej jeździe świata – husarii, która była najbardziej zwycięską armią polską. Opowiadali, że gdy husaria w lśniących zbrojach, z łopoczącymi na wietrze proporcami, zawieszonymi na kopiach, z szumem przyczepionych do pleców skrzydeł, ruszała pod Wiedniem do decydującego ataku, walczący u ich boku niemieccy żołnierze, przystawali i w milczeniu podziwiali ruszających do szarży husarzy.

Studenci opowiadali również o swojej szkole, o nauce, nauczanych przedmiotach, dyscyplinie i codziennych zmaganiach, by pokonywać własne słabości. Byli też ciekawie ubrani. Jeden z nich miał na sobie strój historyczny, z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej, drugi był w stroju bojowym, z pełnym ekwipunkiem, a trzeci ubrany był na galowo.

Oprócz wielu ciekawych rzeczy, których można się było od studentów dowiedzieć, zwracała uwagę ich wysoka kultura i wiedza, którą warto byłoby zarazić naszych uczniów, czego sobie i im z całego serca życzymy. I. Godorowska

Galeria!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 579 | Wszystkich kategorii: 19 |