ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
maj 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:News:..

Ferie w szkole 

15 - 28 stycznia 2018 r. - Ferie zimowe.

Plan zajęć w czasie ferii zimowych dla uczniów klas I-III
oraz uczniów klas IV-VII i gimnazjum dostępne do pobrania.


Ścieżka dostępu:

SZKOŁA - DOKUMENTY SZKOLNE - INFORMACJE


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Mistrzostwa Szkoły w Halowej Piłce Nożnej 

10 stycznia na hali widowiskowo – sportowej w Miękini zostały rozegrane Mistrzostwa Szkolne w halowej piłce nożnej uczniów klas starszych. W rozgrywkach wzięło udział 9 zespołów reprezentujących klasy siódme Szkoły Podstawowej oraz drugie i trzecie Gimnazjum.

Rozgrywkom towarzyszyło wiele emocji, zawodnicy byli ostro dopingowani przez swoich kolegów. W finale spotkały się dwie drużyny: reprezentanci klasy IIa i IIIb. Po zaciętej i do końca bardzo wyrównanej (1:0) walce Mistrzem Szkoły została klasa IIa, drugie miejsce przypadło w udziale klasie IIIb, a trzecie miejsce wywalczyła klasa IIIa. Serdecznie gratulujemy!!!

Zawody przygotował, czuwał nad ich organizacją i sędziował wszystkie mecze pan Zbigniew Kita.

Zobacz zdjęcia:)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Gazetka Szkolna 

Redakcja szkolnej gazetki informuje, że na stronie internetowej naszej szkoły ukazał się 5 numer. Zapraszamy do czytania i życzymy miłej lektury!

czytaj:)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Konkurs "Odkrywamy Talenty Przyszłości" 

Zachęcam do wzięcia udziału  w ogólnopolskim konkursie poetyckim „ Odkrywamy Talenty Przyszłości”, organizowanym od dziewięciu lat przez Szkoły Pro Futuro w Warszawie.

Na konkurs można wysłać  dwa wiersze jednej osoby.  Tematyka konkursu ma wyrażać w formie wypowiedzi  poetyckiej   motyw – hasło  przewodnie: „Uczmy się życia nie od najlepszych, ale od tych którzy są najszczęśliwsi i najprawdziwiej kochają.” Noemi Joanna Zasada

Wiersze będą oceniane w trzech kategoriach: szkoły podstawowe klasy IV- VII, klasy II i III gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne-dokładny regulamin i informacje oraz harmonogram w linkach:

Przypominamy, że w ubiegłym roku  spośród ponad 700 nadesłanych utworów, autorstwa uczniów z całej Polski, jury w składzie: Barbara Mazurkiewicz- poetka, Paulina Smaszcz – Kurzajewska – dziennikarka i prezenterka, Grażyna Wolszczak – aktorka, Magdalena Waligórska – aktorka, Olga Szomańska – aktorka i wokalistka, uhonorowało specjalnym wyróżnieniem  lekki, jak piórko i śliczny, jak wiosna, wiersz  Honoratki Kosobudzkiej pt „Ciche szczęście”. Nagrodę  uroczyście, na scenie, wręczył dziewczynce aktor Łukasz Nowicki. 

23 lutego 2018roku mija ostateczny termin nadsyłania prac!

16 marca odbędzie się w Warszawie uroczysta Gala Konkursu, podczas której znani z filmów i seriali aktorzy oraz dziennikarze, będą czytali nagrodzone utwory. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, wszelkich informacji można szukać w załączonych linkach i u psycholog Iwony Godorowskiej.

Regulamin Konkursu

oraz

Harmonogram Konkursu

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Jasełka 

22 grudnia po raz ostatni przed świąteczną przerwą, spędzaliśmy ten dzień w szkole w sposób wyjątkowy. Od rana wszyscy przygotowywali się do klasowych Wigilii. Jak zwykle nasi drodzy Rodzice nie zawiedli i stoły uginały się pod obfitością różnych świątecznych potraw. Serdecznie za wszystko dziękujemy

angelNa trzeciej lekcji dla gimnazjum, starsze klasy szkoły podstawowej, wystawiły   Jasełka, które w tym roku, po raz pierwszy, przygotowywał wraz ze „swoimi” aktorami, ksiądz Jarosław. Było momentami bardzo dowcipnie, ale nastrój świątecznej radości nie przysłonił przesłania rozdzielania i przekazywania sobie nawzajem życzliwości, przyjaźni i miłości.angel

Od czwartej lekcji, rozpoczęło się szalone kolędowanie, w gimnazjum każda klasa występowała z jedną, przygotowaną przez siebie kolędą. Mieliśmy okazję wysłuchać wykonania dziewięciu znanych, polskich kolęd, do których klasy przygotowały się w różny, czasem bardzo oryginalny sposób. Przed śpiewaniem grupa uczniów prezentowała zwyczaje i tradycje świąteczne różnych stron świata.angel

Ten dzień, jak co roku był magiczny i nastrojowy. Jak było 22 grudnia w szkole, można zobaczyć klikając w link...

Iwona Godorowska

Zobacz zdjęcia:)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

"Mam biało-czerwone serce" 

Przedstawienie „ Mam biało-czerwone serce”
dla Żołnierzy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia

19 grudnia w Samorządowym Ośrodku Kultury, mieliśmy przyjemność i zaszczyt wystawić, jeszcze raz, nasze patriotyczne przedstawienie.

Podczas obchodów Narodowego Dnia Niepodległości nasze występy spotkały się z tak przychylnym odbiorem, że pan pułkownik Dariusz Denejka zapowiedział się na powtórkę przedstawienia wraz ze swoimi Żołnierzami. Było nam niezmiernie miło wystąpić przed siedemdziesięcioma zawodowymi Żołnierzami. Nasz występ zyskał na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury nową jakość, dzięki kameralnej, świetnie wyposażonej scenie.

Pani Magdalena Wlaźlak – Szał dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini, powitała wyjątkowych Gości, a już po występie życzyła wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia. Dopełnieniem całości były podziękowania i podarunki od Pułku Dowodzenia oraz zapowiedź dalszej współpracy artystycznej. A światełko betlejemskie, które w imieniu harcerzy przekazał Żołnierzom Dominik Zięcina (absolwent Gimnazjum w Miękini), było nadzwyczajnym zwieńczeniem tego spotkania.

Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie – pani Kasi Sobańskiej, Magdalenie Pietraszewskiej, panu Arturowi Chytle oraz naszym uczniom  i Dominikowi Zięcinie, który swoimi piosenkami uświetnił nasze przedstawienie, serdecznie dziękuję za wspaniałą, budującą współpracę.

Specjalne podziękowania kieruję do pani Małgorzaty Sujeckiej, która udostępniła nam piękna scenę i zapewniła profesjonalną obsługę sprzętu, w postaci pana Mateusza i Piotra Gałązki (panie Piotrze, jest pan nieoceniony!).

 Iwona Godorowska

zdjęcia i niektóre piosenki z próby generalnej, możecie obejrzeć klikając w link- serdecznie zachęcam

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Odwiedziny Tajemniczej Istoty 

 

Pewnego grudniowego dnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj wraz ze swoimi Mikołajkami. Odwiedzali oni same grzeczne klasy. Uczniowie, których Mikołaj obserwował przez cały rok i którzy byli naprawdę grzeczni dostali słodką niespodziankę. Obdarowani zostali także nauczyciele, których Mikołaj najpierw solidnie przepytał, czy aby na pewno sprawowali się dobrze w minionym roku.

Oto relacja fotograficzna, którą przesłała nam jedna z Mikołajek na pamiątkę.

Zobacz zdjęcia :)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Kiermasz Bożonarodzeniowy 

W ostatnią sobotę w naszej szkole na hali odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy rozpoczynając niezwykły, świąteczny czas. Były występy słodkich przedszkolaków, rezolutnych trzecioklasistów z Jasełkami, grupy teatralnej Promyk z Brzezinki Średzkiej oraz roztańczonych tancerek z zespołu Feniks. Każdy znalazł coś dla siebie. Uwieńczeniem wieczoru był występ zespołu Senior, który zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania. Oprócz uczty duchowej było coś dla ciała - stoiska z rękodziełami naszych okolicznych twórców. Mogliśmy na nich znaleźć ozdoby świąteczne od bombek, wieńców, pierników, szopek po kartki, świeczniki, aniołki i oczywiście ciasta:) Nasze gimnazjum tradycyjnie miało stoisko Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Ozdoby przygotowali nasi kochani uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz przyjaciele. Ciasta zostały upieczone przez naszych utalentowanych uczniów oraz rodziców. Jak zawsze wszyscy stanęli na wysokości zadania i mogliśmy podziwiać prawdziwe arcydzieła:) Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Nasi Wolontariusze dbali o porządek podczas kiermaszu oraz obsługiwali nasze stoisko - za co z głębi serca składamy podziękowania.

W czasie kiermaszu odbył się również Maraton Pisania Listów pod hasłem „Napisz list. Zmień życie” w którym chętnie brali udział nasi absolwenci oraz rodzice. Robiąc tak niewiele możemy mieć wpływ na życie i szczęście drugiego człowieka - warto? Oczywiście!

Małgorzata Janukowicz

Zobacz zdjęcia :)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Mikołajkowy Turniej Pływacki 

Dnia 07 grudnia 2017 roku na basenie w Środzie Śl. odbył się Mikołajkowy Turniej Pływacki. W zawodach brało udział wielu uczniów szkół z powiatu średzkiego. Z naszej szkoły startowała uczennica klasy VIIa- Iga Lisiecka.

Z przyjemnością informujemy, że w konkurencji 50m stylem klasycznym Iga zdobyła srebrny medal, a na 50m stylem dowolnym była ósma na 24 zawodniczki ale w tym wyścigu poprawiła swój rekord życiowy o 9 sekund. Jest to bardzo dobry wynik, który rokuje na przyszłość dalszymi sukcesami dziewczynki. Życzymy jej tego z całego serca, gratulujemy bardzo dobrego startu a Rodzicom dziękujemy za trud i pracę włożone w rozwój Igi.

IGA! TAK TRZYMAJ!

Małgorzata Reduch

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Konkurs Matematyczny - KOMA - Finał 

W bieżącym roku w szkolnym etapie Konkursu Matematycznego KOMA wzięło udział 12 uczniów. Wykład konkursowy przeprowadziła pani Katarzyna Strąk, a poświęcony był permutacjom. Do Finału zakwalifikowała się jedynie Magdalena Magryś z klasy IIa. Uczennica godnie reprezentowała naszą szkołę w finale, który odbył się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przebieg finału

10:15 - 11:15 wykład konkursowy - "Równanie figur" - wykład prowadził Tomasz Drab, student Instytutu Informatyki UWr
11:15 - 11:30 możliwość konsultacji z wykładowcą
11:30 - 11:45 przerwa
11:45 - 12:00 wejście na salę
12:00 - 13:00 część zadaniowa
13:00 - 13:30 przerwa
12:00 - 13:30 sprawdzanie zadań (nauczyciele) sala 711
13:30 - 14:00 II część wykładu i omówienie zadań konkursowych
14:00 - 14:15 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Zobacz zdjęcia :)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

"Trzeba sobie wzajemnie pomagać: to naturalne prawo" - La Fontaine 

1 i 2 grudnia kolejny raz odbyła się w naszej miejscowości zbiórka żywności dla potrzebujących rodzin. Uczniowie naszej szkoły i nauczyciele w markecie „DINO” zbierali do specjalnie wystawionego kosza produkty spożywcze. Akcja cieszyła się popularnością, a klienci sklepu okazali się hojni w swojej dobroci. Udało się zebrać prawie 700 kilogramów żywności, która została przewieziona do szkoły i zabezpieczona w specjalnym składzie. Potrzebujące pomocy rodziny będą mogły ją odbierać w czwartek i piątek (7 i 8 grudnia) po godzinie 14.30.

            Akcja zbierania żywności została przygotowana i przeprowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci działające przy Szkole Podstawowej w Miękini.

            Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy podzielili się z innymi zakupionymi przez siebie produktami. Klienci sklepu „DINO” wykazali się wielkim sercem, za co bardzo dziękują organizatorzy zbiórki. Dziękujemy pracownikom sklepu „DINO” w naszej miejscowości za wszelką udzieloną pomoc, życzliwość i uśmiech. Podziękowania składamy wolontariuszom i nauczycielom, którzy przyjmowali dary, a potem je policzyli i zabezpieczyli.

            „Człowiek jest szczęśliwy proporcjonalnie do tego, co daje.” Organizatorzy akcji życzą wszystkim ofiarodawcom radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Na pewno będą one radośniejsze o tę „miarkę pomocy”, którą ofiarowaliście Państwo drugiemu człowiekowi.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej 

24 listopada, już po raz piąty, w Samorządowym Ośrodku Kultury, w ramach Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, uczniowie siedmiu szkół z terenu powiatu średzkiego, rywalizowali śpiewając  piękne i wzruszające pieśni i piosenki.

 Młodzi wykonawcy z Udanina, Malczyc, Rakoszyc, Środy Śląskiej, Lutyni, Pisarzowic i Miękini byli oceniani w dwóch kategoriach: klasy młodsze (czwarte, piąte, szóste) i klasy starsze (siódme oraz drugie i trzecie  gimnazjum)

Jury składające się z przedstawicieli wszystkich szkół, bez możliwości głosowania na swoich uczniów, a więc wydając jak najbardziej obiektywny wynik, przyznało następujące miejsca:

W kategorii „klasy młodsze” pierwsze miejsce wyśpiewała sobie uczennica szkoły w Udaninie  Eliza Łabędzka  piosenką „ Taki kraj” , drugie miejsce jury przyznało  Marcelowi Stolarskiemu i Adamowi Robertowi, którzy wykonali „Pałacyk Michla” (Udanin), trzecie miejsce przypadło w udziale ponad dwudziestoosobowemu zespołowi MUSIC BAND ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, który zaśpiewał  piosenkę „Jak szło wojsko raz ulicą”. Wyróżnienie w konkursie otrzymało urocze trio z Pisarzowic:  Izabella Chudzikiewicz, Kacper Murat, Maja Grys.

W kategorii „klasy starsze” - pierwsze miejsce jury przyznało wspaniale zaśpiewanej  i aktorsko zinterpretowanej piosence „ Modlitwa dziewczyńska”, we wzruszającym wykonaniu  Łucji Łach z Gimnazjum w Miękini, drugie miejsce wyśpiewała piosenką „ Miasto 44” Julia Chichłowska z Gimnazjum w Rakoszycach , trzecie miejsce zdobył  Michał Więcek ze Szkoły Podstawowej w Lutyni za brawurowe wykonanie piosenki „ Serce w plecaku”. Wyróżnienie dostał kwartet z Gimnazjum w Malczycach: Zuzanna Dzieciątkowska, Dominika Makowska, Julia Hładun, Natalia Szerszunowicz.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Konkurs profesjonalnie prowadziła uczennica z Miękini Patrycja Prycik.

Dyplomy i statuetki wręczały panie: Małgorzata Dyrda- Sekretarz Urzędu Gminy Miękinia, Magdalena Wlaźlak – Szał – Dyrektor Zespołu Szkół w Miękini i Małgorzata Biszczak – Kunik – dyrektor ds. Szkoły Podstawowej w Miękini.

Konkurs przygotowały panie: I. Godorowska, K. Sobańska,M. Kosobudzka, M. Bouazzi z Zespołu Szkół w Miękini we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Miękini.

Zobacz zdjęcia :)

Przeczytaj co o NAS pisze Express Miejski :)

Link 1, Link 2, Link 3

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 627 | Wszystkich kategorii: 19 |