ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
październik 2017
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:News:..

PIERWSZA POMOC, STRAŻ POŻARNA I KLASY PIERWSZE 

Newsy

12 czerwca 2017 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej Szkole przedstawicieli  Straży Pożarnej ze Środy Śląskiej.

Panowie przeprowadzili dla uczniów klas I szkolenie z pierwszej pomocy. Uczyliśmy jak przeprowadzić reanimację, opatrzyć ranę , usztywnić złamaną rękę lub nogę . Najpierw była oczywiście  teoria a następnie przystąpiliśmy do ćwiczeń praktycznych.

Mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli korzystać z tej wiedzy. Jednak, gdyby doszło do takiej sytuacji, a jesteśmy przecież zobowiązani do udzielenia pomocy poszkodowanym w wypadkach, jesteśmy na to przygotowani.

Za poświęcony czas i zaangażowanie w naszą edukacje bardzo dziękujemy Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Dorota Pańczyszyn.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W SZKÓŁCE LEŚNEJ W MROZOWIE DLA KLAS PIERWSZYCH 

Newsy

Dzięki uprzejmości i  współpracy z Nadleśnictwem Miękinia klasy pierwsze wyruszyły 08 czerwca 2017 na pieszą wędrówkę do Szkółki Leśnej w Mrozowie. Cała wyprawa odbyła się pod czujnym okiem wychowawców  klas pierwszych: pani Aleksandry Dzierzy, Małgorzaty Kowalskiej, Doroty Pańczyszyn i naszej pani pedagog Moniki Bouazzi.

 Jako miłośnicy natury przeszliśmy małą pętlą ścieżki dydaktycznej . Od pana leśniczego Roberta Figasa dowiedzieliśmy się dużo o piętrowej budowie lasów, ich funkcji w środowisku i ochronie.

Ostatnim punktem ścieżki jest Szkółka Leśna Mrozów, gdzie znajduje się wiata edukacyjna. Tam też odpoczęliśmy , grillowaliśmy  smakołyki  i wspólnie graliśmy w piłkę. W między czasie pani Małgorzata Kowalska , nasza największa  miłośniczka przyrody, przeprowadziła zajęcia dla każdej z klas na temat rozpoznawania drzew. Na koniec dostaliśmy od Nadleśnictwa drobne upominki w formie opasek odblaskowych ze śladami różnych zwierząt.

Wspaniale się bawiliśmy a przy okazji nauczyliśmy się dużo o lesie i drzewach. Za pomoc dziękujemy bardzo Nadleśnictwu w Miękini i już planujemy podobne wyjścia w następnym roku szkolnym.

Dorota Pańczyszyn

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Spotkanie z Kazimierzem Szymeczko 

Newsy

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

 

       7 czerwca Publiczne Gimnazjum w Miękini odwiedził pisarz, twórca książek dla dzieci i młodzieży, Kazimierz Szymeczko. Autor spotkał się z uczniami klas pierwszych. Już na początku spotkania ustalił on z uczniami, że to oni będą zadawali mu pytania, a on będzie na nie odpowiadał. Pytań było dużo, więc i spotkanie trwało ok. dwóch godzin. Pisarz opowiadał o swojej pracy, o tym, skąd czerpie inspiracje do tworzonych książek, ile ich napisał, jak długo pisze, jakie ma plany, a nawet, ile ma lat. Miejmy nadzieję, że spotkanie z osobą tak ściśle związaną z książką i potrafiącą ciekawie o niej opowiadać sprawi, że wolny czas zbliżających się wakacji młodzież przeznaczy także na czytanie.

Monika Hojło

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Dzień bez papierosa 

Newsy

W dniu 1 czerwca 2017 r. odbył się apel z okazji Dnia Bez Papierosa przygotowany przez uczniów klasy 1”c” oraz przez p. Anetę Ruczakowską. Młodzież wykonała plakaty antynikotynowe, które zostały zaprezentowane na korytarzach naszej szkoły. Podczas przedstawienia uczniowie w formie krótkich scenek przekazali informacje i wiadomości o szkodliwych substancjach zawartych w dymie papierosowym oraz ich negatywnym wpływie na zdrowie człowieka. Dzień Bez Papierosa obchodzimy każdego roku w dniu 31 maja. Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób z chorobami wywołanymi przez palenie, a także coraz liczniejsze przypadki śmiertelne, spowodowane uzależnieniem od nikotyny. Według danych, co roku z powodu palenia papierosów i biernego wdychania dymu tytoniowego umiera niemal 6 milionów osób, co daje zatrważającą średnią – jeden zgon co sześć sekund. Liczymy, że po obejrzeniu występu zyskamy nowych zwolenników walki z paleniem tytoniu.

Aneta Ruczakowska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Profilaktyka zdrowia kobiet 

Newsy

W ramach projektu: „Profilaktyka zdrowia kobiet”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini, w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie z dr n.med Wojciechem Homolą – specjalistą ginekologiem położnikiem.

Podczas godzinnego spotkania, uczennice klas drugich i trzecich miały możliwość poznania ogólnych zasad właściwej dbałości o swoje zdrowie. Tematami prelekcji, popartymi ciekawą prezentacją multimedialną była: profilaktyka raka szyjki macicy, choroby przenoszone drogą płciową, specyfika różnych okresów w życiu kobiety od dojrzewania do menopauzy oraz podstawy antykoncepcji. Omawiane przez lekarza tematy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, a sposób przekazania informacji, przekaz – kompetentny, przystępny i zaangażowany, dodatkowo go uatrakcyjnił. I. Godorowska

Link do zdjęć!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców 

Newsy

Link do listu

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Sławni Polacy 

Newsy

 W naszym gimnazjum 19 maja odbyła się impreza z okazji święta Dnia 3-Maja. Był to turniej klas o  sławnych Polakach. Składał się on z konkurencji :

  •  filmu  o sławnym Polaku,
  • plakatu nt.  postaci, ( np. .Józefa Piłsudskiego ,Fryderyka Chopina , Jana Pawła II)
  • prezentacji o postaci  w dowolnej formie ,
  • test wiedzy o 9 postaciach,

  Celem konkursu nie było jedynie zdobywanie punktów do Ligi Klas , ale także wzmacnianie poczucia patriotyzmu w naszych sercach oraz kształtowanie umiejętności pracy w grupie.

Zwycięzcami po wszystkich czterech konkurencjach okazali  się uczniowie klasy 2a. Miejsce II i III zajęły kolejno klasy 1b i klasa 2c.

Impreza podobała się uczniom, którzy z zainteresowaniem oglądali nagrane filmy, oglądali plakaty i słuchali odpowiedzi na zadawane pytania.

Zapraszamy do fotogalerii.

                                                   Pola Prycik i Adrianna Gałązka

Galeria

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości św. Jana Pawła II 

Newsy

18 maja - w dniu urodzin św. Jana Pawła II  odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości św. Jana Pawła II w Gimnazjum w Środzie Śląskiej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Wiktoria Mazur z wierszem pt: „To przyjaciel” oraz Klaudia Walęciak z utworem pt: „Uwielbiam Cię”. 

Poezja Karola Wojtyły to niezwykle bogate  źródło ale równocześnie bardzo trudne w interpretacji. Nie wszyscy mają odwagę sięgać po taką twórczość - my gratulujemy dziewczynom tej odwagi.
 
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu 

Newsy

 W  Zespole Szkół w Miękini odbył się powiatowy finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz I-III gimnazjów z całego powiatu, w którym wzięło udział 10 drużyn.

Uczniowie, podzieleni na dwie kategorie (szkoły podstawowe i gimnazja), pod czujnym okiem policjantów z Powiatowego Komisariatu Policji w Środzie Śląskiej, rozwiązywali testy wiedzy z zakresu znajomości  przepisów ruchu drogowego. W przerwie młodzież miała okazję wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy, prowadzonego przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej.

W kategorii gimnazjów zwycięską drużyną okazała się grupa z Gimnazjum w Środzie Śląskiej. Drugie miejsce przypadło drużynie z Ciechowa, a trzecie miejsce zajęli uczniowie gimnazjum w Miękini w składzie: Kacper Dubniański, Mateusz Muntowski i Jakub Szymański. Serdecznie gratulujemy!

Organizację turnieju wsparł Urząd Gminy i Nadleśnictwo Miękinia.

Galeria

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 2017 

Newsy

Jak co roku w maju mieliśmy zaszczyt gościć uzdolnionych językowo i muzycznie uczniów szkół gimnazjalnych powiatu  średzkiego na „Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej”.  Na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini w szranki stanęło 17 przedstawicieli gimnazjów z Ciechowa, Kostomłotów, Lutyni, Malczyc, Miękini, Rakoszyc i Szczepanowa. Jury składające się z przedstawicieli wymienionych szkół oceniało umiejętności wokalne, lingwistyczne i interpretacyjne wokalistów.

 

Wyróżnienie otrzymała Łucja Łach (Gimnazjum w Miękini) oraz Agata Ziomek (Gimnazjum w Szczepanowie).

Trzecie miejsce przyznano ex aequo Martynie Sawickiej (Gimnazjum Kostomłoty) i Leah’i Prymas (Gimnazjum w Ciechowie).

Drugie miejsce przypadło w udziale duetowi Julii Adamiak i Klaudii Smolińskiej (Gimnazjum w Malczycach).

Pierwsze miejsce wyśpiewały sobie: Szafrańska Sara (Gimnazjum w Malczycach) oraz Julia Chichłowska (Gimnazjum w Rakoszycach).

 

Nagrody ufundowane przez Gminę Miękinia  wręczały panie: Ewelina Mazurkiewicz – Dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych oraz Magdalena Wlaźlak-Szał – Dyrektor Zespołu Szkół w Miękini.

Organizatorami tego lingwistyczno-artystycznego przedsięwzięcia był Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini wraz z nauczycielami języków obcych z Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini, paniami: Anną Osiecką, Katarzyną Kusznir, Dorotą Kępczyńską-Pańczyszyn i panem Tomaszem Pawlickim.

Gratulując organizatorom wspaniałego pomysłu rozgrywania tego konkursu w naszej gminie, dziękując za wspaniałe wrażenia artystyczne, życzymy laureatom dalszych sukcesów artystycznych i lingwistycznych.

Dorota Pańczyszyn

 

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

POWIATOWY KONKURS ROZUMIEM, CO CZYTAM 

Newsy

              POWIATOWY KONKURS „ROZUMIEM, CO CZYTAM”

 

            10 maja uczniowie naszego gimnazjum:  Piotr Dereń, Wiktoria Bisiorek i Mateusz Waszczuk wzięli udział w Powiatowym Konkursie „Rozumiem, co czytam”. Musieli wykazać się umiejętnością analizy i interpretacji tekstów literackich oraz techniką szybkiego czytania. Odpowiedzi na pytania trzeba było udzielić w jak najkrótszym czasie.

            Z radością informujemy, że Piotr Dereń – uczeń klasy IIa  zajął w konkursie III miejsce, a Wiktoria Bisiorek – uczennica klasy IIa  i Mateusz Waszczuk – uczeń klasy IIa  otrzymali wyróżnienia. Serdecznie im gratulujemy!

            Uczniów do konkursu przygotowała p. Aleksandra Dzierza.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Zebrania z rodzicami 17.05.2017 - g.17.00 

Newsy

Publiczne Gimnazjum im Orła Białego w Miękini

Zebrania z rodzicami  17.05.2017 -  1700

Wychowawcy

1a – D. Pańczyszyn   sala 94

1b – A. Dzierza  95

1c – M. Kowalska  88

2a – M. Strzałkowski  97

2b – T. Pawlicki  85

2c – A. Trojan 77

3a – K. Kaczmarek 83

3b – A. Osiecka 73

3c – Z. Kita 72

KONSULTACJE  od godz. 1720

E. Uziałko – 93, K. Strąk -100, A. Ruczakowska – 75, A. Sielicka – 75,    

M. Bouazzi, I. Godorowska – pokój pedagoga

M. Janukowicz, K. Kusznir, M. Kulig, V. Kita, B. Szczerba, M. Grochowska, Ł. Brożyna, A. Chytła – pokój nauczycielski

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów – Grono Pedagogiczne

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 579 | Wszystkich kategorii: 19 |