ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
październik 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:News:..

Podręczniki na rok szkolny 2018/2019 

Na naszej stronie jest już zestaw podręczników
z poszczególnych przedmiotów lub materiałów edukacyjnych oraz
materiałów ćwiczeniowych, dopuszczonych do użytku
w Szkole Podstawowej im. Orła Białego z oddziałami gimnazjalnymi w Miękini
w roku szkolnym 2018/2019

 Sprawdź:

Nawigacja: SZKOŁA - DOKUMENTY SZKOLNE  w dziale INFORMACJE.

Podręczniki do III klasy gimnazjum zostaną wypożyczone uczniom
na czas nauki w roku szkolnym 2018/2019

(refundacja z MEN)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Egzaminy poprawkowe 

Uczniowie, którzy mają do zdania w sierpniu jeszcze egzaminy poprawkowe, mogą już sprawdzić ich dokładne terminy i godziny.

Nawigacja: SZKOŁA - DOKUMENTY SZKOLNE  w dziale INFORMACJE.

Zobacz :)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Zakończenie Roku Szkolnego 

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”.

Z takim przesłaniem uczniowie klas trzecich gimnazjum żegnali swoją szkołę. Było uroczyste przekazanie sztandaru drugim klasom, będącym ostatnim rocznikiem wygaszanego gimnazjum, a także tradycyjne podniosłe ślubowanie.

Część artystyczna w tekstach, piosenkach i ślicznie wyrecytowanym fragmencie poezji, zawierała w swoim przekazie temat realizowania własnych marzeń.

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam dostania się do wymarzonych szkół, niech Wasze plany i marzenia się spełnią!

Co dzień, gdy przejdziesz próg,

Jest tyle dróg, co w świat prowadzą

I znasz sto mądrych rad,

Co drogę w świat wybierać radzą...

I wciąż ktoś mówi Ci,

Że właśnie w tym tkwi sprawy sedno,

Byś mógł z tysiąca dróg

Wybrać tę jedną.

Dobrych wyborów i wspaniałych wakacji życzą panie Katarzyna Kusznir i Iwona Godorowska oraz pan Mariusz Strzałkowski

CZĘŚĆ I

CZĘŚĆ II


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Pielgrzymka do Hiszpanii 

„Rozwińmy skrzydła, od nas zależy jutrzejszy dzień” – pod tym hasłem w dniach 10.06 – 16.06. odbyła się pielgrzymka młodzieży do Hiszpanii, w której uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Po długiej podróży wszyscy chętnie wybrali się na plażę, aby przy promieniach zachodzącego słońca spacerować po gorącym piasku.

Oprócz wypoczynku na plaży zorganizowane były dwie bardzo ciekawe wycieczki. Oglądaliśmy najsłynniejsze miejsca w Barcelonie. Ogromne wrażenie zrobiły na wszystkich bazylika Sagrada Familia i katedra św. Eulalii. Ci, który interesują się piłką nożną mogli wejść na stadion Camp Nou. Był też czas, aby kupić pamiątki na słynnym deptaku La Rambla. Następnego dnia zwiedzaliśmy Bazylikę Czarnej Madonny w Montserrat, gdzie ksiądz Jarosław odprawił mszę świętą. W drodze powrotnej ze wzgórza podziwialiśmy piękne widoki, zamykając nasze wspomnienia w setkach zdjęć.

Wszyscy z żalem opuszczali urokliwe wybrzeże Costa Brava i na pewno nie raz będziemy wracali we wspomnieniach do wspólnie spędzonych chwil.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Nasza biblioteka szkolna to jedna z najaktywniejszych w kraju. 

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że biblioteka działająca w Państwa szkole, w roku szkolnym 2017/18 dołączyła do grona najaktywniejszych bibliotek szkolnych w kraju, promując swoją pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa na ogólnopolskim blogu edukacyjnym „Biblioteki Szkolne Online”

http://biblioteki-szkolne.blogspot.com/

Biblioteka otrzymuje specjalny certyfikat.

Serdecznie gratulujemy!

Zespół Redakcyjny "Biblioteki Szkolne Online"

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Wycieczka do X Wrocławskiego Pułku Dowodzenia 

8 czerwca chętni uczniowie z klas siódmych i gimnazjalnych udali się na uroczystość święta X Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Na terenie jednostki wojskowej mieliśmy możliwość uczestniczenia w oficjalnej części wydarzenia, podziwiając defiladę wojskową i występ profesjonalnej orkiestry wojskowej z Warszawy.

Widzieliśmy jak najlepsi żołnierze są odznaczani i nagradzani. Trudy stania w upale na placu defilad, zrekompensował nam pyszny poczęstunek w postaci prawdziwej wojskowej grochówki. Nawet ci, którzy deklarowali, że nie lubią tej zupy, zjedli ją ze smakiem. Potem była możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, który udostępniono do zwiedzania. Można było nie tylko wejść do wojskowych wozów, ale  również wdrapać się na ich szczyt, co nasi uczniowie z zapałem robili! Niektórzy mieli szansę spróbowania swoich sił jako telegrafiści wojenni lub kierowcy ciężkiego sprzętu. Podziwialiśmy żołnierzy, którzy w pełnym umundurowaniu, znosili dzielnie ponad 30 stopniowy upał.

26 - cio osobowej grupie, najbardziej zafascynowanych wojskiem uczniów, towarzyszyły panie:  Iwona Godorowska i Anna Osiecka.

Zobacz zdjęcia:)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

"Jak nie czytam, jak czytam" 

8 czerwca o godz. 10.00 na boisku przy naszej szkole zawyły i zamigotały sygnały alarmowe z samochodów policyjnych, strażackich i straży leśnej. Na ten sygnał rozpoczęliśmy akcję indywidualnego czytania. Każdy uczeń, nauczyciel, rodzic i każda inna osoba towarzysząca nam w tym dniu, przez 15 minut czytała, cicho, dla siebie, bez przymusu, dla własnej przyjemności.

 

W ten sposób przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Oprócz uczniów, czytali nauczyciele, pedagodzy, pielęgniarka, pracownicy obsługi, rodzice, czytała Pani Dyrektor Magdalena Wlaźlak-Szał, oraz Małgorzata Biszczak-Kunik. Nawet przedszkolaki  przyłączyły się do wspólnego czytania.

W czytaniu towarzyszyły nam osoby, które dla młodzieży są autorytetem lub cieszą się wśród młodych ludzi  poważaniem. Tak więc towarzyszyli nam żołnierze 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia z Leśnicy,  strażacy  z Adamem  Krzyżanowskim - prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Miękini, strażnicy leśni z komendantem Straży Leśnej Arturem Kowalskim, oraz policjanci z komendantem Dariuszem Matuszczykiem  z Komendy Powiatowej w Środzie Śląskiej.

W naszej akcji wspierał nas Pan Adam Zaniewski, przewodniczący Rady Gminy Miękinia, który sprawił ogromną niespodziankę i przyjechał swoim pięknym, srebrnym motorem.

Wszyscy goście wspierali nas w czytaniu, ale również byli do dyspozycji uczniów i przedszkolaków po zakończeniu czytania . Można było porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, usiąść na motorze, lub w samochodzie.

Mam nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do popularyzacji czytania, nie tylko lektur szkolnych, ale także innych książek, dla siebie, dla przyjemności, dla relaksu.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za udział. Alicja Skoczylas - nauczyciel bibliotekarz.

 EXPRESS-MIEJSKI.PL

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Zebrania z Rodzicami 

12.06.2018 wtorek


ZEBRANIA – GODZ. 1700

Wychowawcy

7a - Sabina Szmigulan  73

7b - Marta Grochowska  95

7c - Marzena Śnieżek  72

2a - Dorota Kępczyńska- Pańczyszyn  94

2b - Aleksandra Dzierza   100

2c - Małgorzata Kowalska  88

3a - Mariusz Strzałkowski  97

3b - Katarzyna Kusznir  75

3c - Anita Trojan  77

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów

Grono Pedagogiczne

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Kurier Szkolny nr 7 

Redakcja szkolnej gazetki informuje, że na stronie szkoły znajduje się 7 numer "Kuriera Szkolnego". Zapraszamy do czytania!

czytaj :)

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Spotkanie z Panem B.Grabowskim - podróżnikiem. 

Dnia 30 maja uczniowie naszego gimnazjum spotkali się z Panem Bolesławem Grabowskim - podróżnikiem, który relacjonował swoją wizytę w Afryce Środkowej, opowiadał głównie w Etiopii.

Pan Grabowski na początku opowiedział swoim słuchaczom o najciekawszych plemionach tego kraju-Mursi, Hamer oraz Karo. Pokazał i pozwolił też dotknąć oryginalnych afrykańskich przedmiotów codziennego użytku, wśród których znalazły się m.in. ręcznie robiona maczeta czy bębenek. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się także kilku ciekawych rzeczy o miejscowej ludności – o dziwnym zwyczaju plemienia Mursi - noszeniu w wardze olbrzymich glinianych krążków nawet wielkości talerza, a także o rytuale Hamerów słynących z kontrowersyjnego rytuału biczowania przez przed ślubem kandydatek na żony. Co ciekawe bite kobiety zamiast uciekać i błagać zaprzestania, żądają jak najwięcej razów. Podczas prelekcji nie zabrakło także paru słów o tamtejszej przyrodzie. Pan Grabowski zaskoczył tu uczniów informacją o najgroźniejszym afrykańskim zwierzęciu, którym wbrew pozorom nie jest ani lew, ani nosorożec, lecz komar zabijający roznoszonymi przez siebie chorobami.

Zobacz zdjęcia :)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

"Myśli Jana Pała II - Papieża Słowianina" 

W dniu 22 maja 2018 roku w Białymstoku odbył się finał ogólnopolski konkursu „Myśli Jana Pawła II – Papieża Słowianina„.

Po uroczystej mszy świętej w kościele pw Zmartwychwstania Pańskiego odprawionej przez Ks. Biskup Henryka Ciereszko uroczystym przemarszem finalistów wraz z opiekunami przeszli do szkoły Podstawowej Nr 45 im. Świętego Jana Pawła II.

Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się 27 uczniów z ośmiu województw.

Po teście pisemnym sześć osób przeszło do testu ustnego. Dalsza część konkursu odbyła się po obiedzie i krótkiej inscenizacji wykonanej przez uczniów szkoły. Etapowi ustnemu przyglądali się wszyscy pozostali uczestnicy i ich nauczyciele lub rodzice. Pytania były bardzo trudne i podchwytliwe.

Zobacz zdjęcia :)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. 

Elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych (informacja dla Rodziców)

Szanowni Państwo,

1 czerwca ruszyła rekrutacja internetowa do szkół ponadgimnazjalnych, proces logowania Państwa Dzieci będzie trwał do 20 czerwca. W tym czasie odbywać się będzie generowanie wniosków w systemie elektronicznym, wskazanie oddziałów w maksymalnie trzech wybranych szkołach, ustalanie i wprowadzanie ewentualnych zmian preferencji, wpisywanie ocen i wyników egzaminu gimnazjalnego, zaznaczanie dodatkowych kryteriów, drukowanie wniosków. Po wydrukowaniu należy wniosek złożyć w SZKOLE PIERWSZEGO WYBORU. Jeszcze raz podkreślam do 20 czerwca, czyli mamy na to trochę czasu. Ale lepiej nie czekać z tym do ostatniej chwili. Logować się i drukować wnioski będziemy w szkole, ale oczywiście można też wszystkie te czynności wykonać samodzielnie w domu.

Od 22 czerwca do 26 czerwca należy uzupełnić, na podstawie świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, dane w elektronicznym wniosku. Te wyniki będą wcześniej, więc mam nadzieję, że będziemy mogli wcześniej je uzupełnić. Natomiast w podanym terminie , czyli od 22 do 26 czerwca trzeba będzie dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru, tam gdzie został wcześniej złożony wniosek, kopię świadectwa ukończenia gimnazjum oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Pozostałe daty podaję Państwu, jeszcze raz w linku (tutaj), pozdrawiam Iwona Godorowska – psycholog.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 654 | Wszystkich kategorii: 19 |
Najnowszy news: PODZIĘKOWANIA
Najczęściej czytane: 11 LISTOPADA - WIELKIE ŚWIĘTO SZKOŁY [7407]