ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
październik 2019
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
..:News:..

Informacja o EGZAMINACH 

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjów,

informuję, że egzamin ósmoklasisty i egzamin gimnazjalny odbędzie się w prawidłowym, ustalonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, terminie.

Przypominam !

Klasy trzecie gimnazjum: 10, 11, 12 kwietnia 2019r.

Klasy ósme szkoły podstawowej: 15, 16, 17 kwietnia 2019r.

Informuję także, że odbyło się dziś, tj. 05 kwietnia 2019r., spotkanie z Państwa dziećmi przypominające im zasady i procedury egzaminacyjne.

Z poważaniem,

M. Wlaźlak – Szał – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Powiatowy Konkurs Recytatorski 

13 i 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Kostomłotach.

Z radością informujemy, że Jakub Kłak – uczeń klasy 5d i Lidia Zaremba – uczennica klasy 5c oraz Katarzyna Świder – uczennica klasy 8c otrzymali wyróżnienie w kategorii Poezja Recytowana.

Natomiast Łucja Łach – uczennica klasy 3b gimnazjum i Honorata Kosobudzka – uczennica klasy 8a zajęły 3 miejsce w kategorii Poezja Śpiewana.

Wyróżnionym uczniom gratulujemy.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Powiatowy Konkurs "Omnibus Humanistyczny" 

27 lutego dwie uczennice klasy 8a: Honorata Kosobudzka i Karolina Osiecka reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie „Omnibus Humanistyczny”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Malczycach. Dziewczęta rozwiązywały test literacko-historyczny. Pytania były trudne i opierały się na wiedzy humanistycznej.

Z przyjemnością informujemy, że Honorata Kosobudzka zajęła w konkursie III miejsce. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

"Lekturowy zawrót głowy" 

22 lutego na 5  ekcji klasy VIII i III gimnazjalne wzięły udział w imprezie „Lekturowy zawrót głowy”, przygotowanej przez nauczycieli języka polskiego. Spotkanie to zostało wpisane  w cykl imprez związanych z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat czytania lektur, która miała uzmysłowić im, że czytanie lektur jest ważne i mimo różnych trudności warto je czytać. Następnie każda klasa przedstawiła wykonaną  prezentację o wybranym bohaterze szkolnej lektury.

Jury w składzie: Pani Magdalena Wlaźlak-Szał – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini, Pani Agnieszka Błachut – Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini, Pani Małgorzata Biszczak-Kunik – Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini, Pani Alicja Skoczylas – nauczyciel - bibliotekarz w Szkole Podstawowej w Miękini oceniło prezentacje i wybrało trzy najlepsze:

I miejsce przypadło klasie 3a za prezentację o Jacku Soplicy,
II miejsce zdobyła klasa 8a, natomiast
III miejsce – klasa 8b.

Gratulujemy zwycięzcom!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Zebrania z Rodzicami 

19.02.2019r. - wtorek


ZEBRANIE Z RODZICAMI

 

Klasy 7 - 8 SP i III G - godz. 1700

 

Wychowawcy:

  • 7a - V. Kita                       72
  • 7b - Ł. Brożyna               31
  • 8a - S. Szmigulan           73
  • 8b - A. Trojan                  77
  • 8c - M. Śnieżek              83
  • 3a - D. K. Pańczyszyn    94
  • 3b - A. Dzierza              100
  • 3c - M. Kowalska            88

 

Serdecznie zapraszamy – Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Pracowite ferie 

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie, którzy biorą udział w projekcie Szkolna Akademia Umiejętności nie mieli wolnego. Grupa ośmiu uczniów przez trzy dni brała udział w zajęciach z języka angielskiego prowadzonych przez Annę Osiecką.

Nie były  to typowe lekcje. Każdy dzień dedykowany był innej tematyce. Pierwszy dzień był poświęcony atrakcjom naszej gminy, a uczniowie uczestniczyli w pracach nad przewodnikiem po okolicy. Zajęcia nie tylko opierały się na znajomości języka angielskiego, ale również wykorzystywały umiejętności z  zakresu informatyki. Drugi dzień, był to dzień gier, zabaw i rozgrywek grupowych. Okazało się, że umiemy wspólnie dobrze się bawić, kiedy porozumiewamy się tylko w języku angielskim. Trzeciego dnia uczniowie mieli okazję poczuć się jak aktorzy. Sami stworzyli scenografię oraz rekwizyty i z zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Dzięki temu udało nam się przedstawić dwie sztuki. Pierwsza „Arnold in love”, z niezapomnianą rolą Honoraty Kosobudzkiej, która grała główną postać. Drugą sztuką była bardzo realistyczne przedstawienie „The lost book” , w której Bartek Osic z wielkim zaangażowaniem wcielił się w rolę nowoczesnej mamy.

Anna Osiecka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Gminne spotkanie opłatkowe 

W niedzielę 27 stycznia w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe, corocznie organizowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawował obecny na spotkaniu proboszcz parafii Miękinia ksiądz Waldemar Kocenda, zaś honorowym patronatem działania objął wójt gminy Miękinia pan Jan Marian Grzegorczyn. Mimo rozpoczętych ferii grupa wolontariuszy poświęciła niedzielne popołudnie i pomagała w obsłudze zaproszonych gości. Dziewczęta chętnie wcieliły się w role kelnerek, a chłopcy bez oporów stanęli przy zlewie, aby pozmywać naczynia. Podczas przygotowanego poczęstunku goście mogli wspólnie spędzić miło czas oraz posłuchać pięknego koncertu kolęd w wykonaniu Marcina Malinowskiego.

Wolontariusze: Wiktoria Białowąs, Aleksandra Bielak, Karolina Osiecka, Nina Burdziakowska, Michalina Huculak, Wiktor Olszewski oraz Bartosz i Jakub Pochwała, a także ich opiekun Anna Osiecka za swoją pomoc otrzymali słodki poczęstunek oraz gromkie brawa od zgromadzonych gości.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

TEN OSTATNI BAL... 

W piątek, tuż przed feriami, odbył się w naszej szkole wspaniały, uroczysty, sentymentalny OSTATNI BAL GIMNAZJALNY.

Rozpoczął si oficjalnie od podziękowań - słów wdzięczności, które gimnazjaliści kierowali do swoich Nauczycieli i Rodziców. Szczególne podziękowania od uczniów usłyszał pan Mariusz Strzałkowski, który od lat jest jednym z głównych organizatorów, corocznie odbywających się balów. Następnie głos zabrała pani Magdalena Wlaźlak – Szał – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini, która uroczyście dokonała otwarcia tegorocznej imprezy.

Jednak najwięcej emocji i wzruszeń dostarczył, dopracowany w szczegółach, pięknie przez  uczniów odtańczony,  polonez.

Później było już tylko wesoło, skocznie i radośnie. Wspaniała pizza i przekąski, drugi wspólny taniec naszego balu – „belgijka”, porywająca do tańca muzyka, pląsy i coś nowego - efekty specjalne DJ AICO.

Dla niektórych ten ostatni bal gimnazjalny, był jednocześnie pierwszym tego typu wydarzeniem w życiu, dlatego wzbudzał tyle emocji i wzruszeń. Dziewczyny w pięknych sukienkach, chłopcy w  większości w eleganckich garniturach… było na co popatrzeć i co podziwiać. Niejednej osobie łezka zakręciła się w oku, bo przecież OSTATNI BAL GIMNAZJALNY to  również koniec pewnego etapu w życiu i nieodwołalny koniec gimnazjum.

Wieczór 25 stycznia 2019 roku pozostanie na zawsze w naszych najmilszych wspomnieniach.

Wszystkich, którzy nie mieli możliwości przeżywania tych chwil  razem z nami, zapewniamy, że było cudownie i zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.

ostatni Gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - etap szkolny. 

Dzięki uprzejmości i gościnności Samorządowego Ośrodka Kultury 25 stycznia 2019 r. w sali widowiskowej odbył się szkolny etap Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Z prawdziwą przyjemnością wysłuchaliśmy piosenek w języku angielskim.

Do konkursu przystąpiło 10 uczestników w kategorii klas IV – VI oraz 8 uczestników w kategorii klas VII - VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum,

W naszej szkolnej komisji konkursowej zasiadali: dyrektor Zespołu Szkół im. Orła Białego w Miękini  pani Magdalena Wlaźlak- Szał oraz przedstawiciele grona pedagogicznego i rodziców. Jury oceniało uczniów na podstawie przyznanych punktów w skali od 1 do 6 punktów,  biorąc pod uwagę: opracowanie i stopień trudności utworu, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Po długich konsultacjach wyłoniono następujących zwycięzców:

  • w kategorii klas IV-VI SP

I miejsce –  Kunecka Adrianna

II miejsce –  duet: Przyłucka Hanna, Winiarska Zuzanna

III miejsce – Rusin Milena

Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie Bydłowskiej Roxanie

  • w kategorii klas  VII – VIII SP i III G

I miejsce –  Kosobudzka Honorata

II miejsce –  Łach Łucja

III miejsce – Winiarska Emilia

Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie Kuriacie Małgorzacie

Nasi laureaci będą mieli zaszczyt zaprezentować swoje utwory jeszcze raz 9 maja 2019 r.  na Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, na który już serdecznie wszystkich zapraszamy.

Dorota Kępczyńska-Pańczyszyn

Dorota Wagus-Mańka

Anna Osiecka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Warsztaty dla wolontariuszy. 

We wtorek 15 stycznia grupa wolontariuszy brała udział w warsztatach, na których uczyli się różnych technik tworzenia kartek okolicznościowych. Podczas zajęć młodzież wykonała ponad 70 kartek. Z okazji Dnia Babci i Dziadka kartki zostały wręczone seniorom, którzy należą do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miękini. Pani Wanda Mitkiewicz dziękując za inicjatywę wolontariuszy przekazała od seniorów słodki poczęstunek.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wszystkim seniorom życzymy zdrowia, radości i wielu ciekawych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

WOLONTARIUSZE

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Bezpieczne ferie - list Minister Edukacji Narodowej 

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej zostały zamieszczone informacje na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

MEN zachęca również do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku - www.wypoczynek.men.gov.pl.


Bezpieczne Ferie - List Minister Edukacji Narodowej


PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU

 

"Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!"

Minister Anna Zalewska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji 

Na prośbę Pani Minister Anny Zalewskiej przekazujemy rodzicom i opiekunom uczniów list Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”.

LIST

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 701 | Wszystkich kategorii: 19 |
Najnowszy news: EGZAMINY POPRAWKOWE
Najczęściej czytane: 11 LISTOPADA - WIELKIE ŚWIĘTO SZKOŁY [7796]